06.06.2016 09:38

Hakerzy uśmiercili Jacka Blacka

Pierwszy weekend czerwca 2016 roku nie był szczęśliwy dla muzycznych celebrytów, którzy korzystają z uroków sieci społecznościowych. Komu tym razem hakerzy włamali się na konto?

Hakerzy uśmiercili Jacka Blacka
foto: Action Press / East News

Żyjemy w czasach, kiedy posiadanie profilu w największych sieciach społecznościowych jest w zasadzie niezbędne z punktu widzenia każdej szanującej się gwiazdy. Celebryci muszą mieć bezpośrednią drogę pokazywania swoim fanom, co właśnie robią, co planują i co jedli dziś na śniadanie. Ma to z pewnością swoje dobre strony, ale wszystko może się skomplikować, gdy taką cyfrową tożsamość przejmą hakerzy...

Jednym z rockmanów, którzy przekonali się o tym najboleśniej, jest Jack Black znany z Tenacious D i takich filmów jak „Kostka przeznaczenia” czy „Szkoła rocka”. 5 czerwca 2016 roku na oficjalnym koncie zespołu na Twitterze pojawiła się informacja o śmierci muzyka. W serii trzech tweetów poinformowano o odejściu 46-letniego muzyka bez podawania przyczyny rzekomego zgonu.

twitter_black

Wiadomość zdołały podłapać niektóre serwisy informacyjne. Na szczęście zespół szybko ją zdementował po odzyskaniu kontroli nad swoim kontem, przekonując, że Jackowi nic nie jest.

"

Nasze konto na Twitterze zostało zhakowane. Zapewniamy Was, że Jack żyje i ma się dobrze - to był tylko chory „żart”. "

To nie pierwszy raz, kiedy wokalista padł ofiarą takiej nieśmiesznej sytuacji. W 2012 roku internet obiegła wiadomość, że Jack Black spadł z klifu w Nowej Zelandii, natomiast dwa lata później mówiło się o jego śmierci wskutek udaru.

Kolejny nieprzyjemny incydent rozegrał się na oficjalnym koncie Ozzy'ego Osbourne'a - tym razem na Instagramie. 4 czerwca 2016 roku na śledzonym przez ponad milion użytkowników profilu w krótkim czasie pojawiło się ponad 20 dość osobliwych zdjęć. Pośród nich przeważały memowe portrety i nieletni chłopcy. Dodatkowo nazwa konta została zmieniona na villosbourne.

nfmhm

Mniej spektakularne włamania miały miejsce też na kontach Keitha Richardsa z The Rolling Stones, a także muzyków Papa Roach, Twenty One Pilots czy Bring Me the Horizon.

"

Spoczywaj w pokoju, Baracku Obamo. Będziemy za Tobą tęsknić. "

papa-roach

Dla Oliego Sykesa z tej ostatniej formacji było to kolejne zdarzenie tego typu w krótkim czasie - wcześniej przejęte zostało konto na Twitterze jego żony, na którym zaczęły pojawiać się niepokojące informacje z jego życia prywatnego.

Masowe włamania na konta muzyków stanowią najprawdopodobniej pokłosie wycieku danych ponad 167 mln kont w serwisie LinkedIn. Ich listę można zakupić w darknecie za jedyne 5 bitcoinów, a biorąc pod uwagę, jak wiele osób korzysta z jednego hasła w kilku miejscach w internecie, dane te zapewniają dostęp do jeszcze większej liczby serwisów.

Pamiętajcie, aby używać w sieciach społecznościowych unikatowych, skomplikowanych haseł, a tam, gdzie się da, korzystać z weryfikacji dwuetapowej.

Jakub Gańko
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele Jack Black