30.09.2014 15:06

Halestorm wpuszcza do studia kamerę

Od kilkunastu dni wiemy, że Halestorm pracuje nad kolejną płytą. Teraz pozwolili wszystkim zajrzeć do studia, w którym nagrywają.

Halestorm wpuszcza do studia kamerę
foto: Achim Raschka, CC BY-SA-3.0

Grupa Lzzy Hale udostępniła na YouTubie długi, 13-minutowy klip. Każdy z członków zespołu ma swoje sam na sam z kamerą. Po kolei zdradzają, czego można spodziewać się na powstającej właśnie płycie.

Od razu rzuca się w oczy, że inaczej niż w przypadku poprzednich albumów cała czwórka nagrywa razem. Wokalistka opowiada o tym, co w związku z tym sprawia jej największy problem:

"

To ma być bliskie występów na żywo. Musimy polegać na tym, czy potrafimy się zgrać, czy ja potrafię uderzyć w te same tony co zespół bez stroika lub czegoś podobnego. To spore wyzwanie. "

Jej brat – i jednocześnie perkusista Halestorm – Arejay Storm dodaje:

"

To bardziej organiczny sposób nagrywania, ma swoje dobre i złe strony. Dobrą jest to, że pokazujemy, jakim rzeczywiście jesteśmy zespołem. Nie jest to sztuczne, super obrobione i perfekcyjne. Jeśli coś schrzanimy, usłyszycie to. "

W filmie usłyszeć można też fragmenty nowych utworów. Partie wokalne do jednego z nich Lzzy Hale ćwiczy przy fortepianie.

Urszula Drabińska
Tagi: Halestorm Rock News