Hammerfall powraca z nową płytą. Posłuchaj singla "Hammer of Dawn" [WIDEO]

01.12.2021 17:04
Hammerfall Fot. materiały prasowe Tallee Savage

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk do singla Hammerfall. To zapowiedź nadchodzącej płyty zespołu.

Szwedzki zespół Hammerfall zapowiedział 12. studyjny album "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego 2022 roku. Premierę albumu poprzedza pierwszy singiel i tytułowy utwór "Hammer of Dawn", któremu towarzyszy teledysk nakręcony w parku rozrywki Liseberg w Göteborgu przez znanego reżysera Patrica Ullaeusa. Jak prezentuje się ten klip?

Polecamy

Hammerfall powraca z nową płytą. Posłuchaj singla "Hammer of Dawn" [WIDEO]

Oscar Dronjak tak wypowiedział się na temat najnowsze singla Hammerfall:

Sam utwór został początkowo wymyślony w Niemczech podczas trasy World Dominion, a reszta pracy została wykonana w domu. Od razu wiedziałem, że numer ten ma potencjał, a kiedy Joacim dodał swoje partie wokalne, obaj czuliśmy, że to będzie idealny singiel. Taki z treścią i mocą, ale też taki, którego nie można przestać śpiewać, gdy muzyka zanika.

Posłuchajcie, jak brzmi singiel "Hammer of Dawn", który zapowiada najnowsze wydawnictwo:

Joacim Cans opowiedział o teledysku, który został nakręcony w nietuzinkowym miejscu:

Już 20 lat temu mieliśmy pomysł na nakręcenie teledysku w legendarnym parku rozrywki Liseberg. Ale jak każda dobra butelka szampana, ten pomysł musiał odpocząć i dojrzeć, zanim został wprowadzony w czyn. I cieszę się jak cholera, że czekaliśmy. Razem z reżyserem Patricem Ullaeusem stworzyliśmy coś wyjątkowego i zaskakującego, co za każdym razem, gdy to oglądam, całkowicie mnie zachwyca. Widać, że nie graliśmy razem od prawie dwóch długich i niekończących się lat.

Hammerfall "Hammer of Dawn": Tracklista

  1. Brotherhood
  2. Hammer of Dawn
  3. No Son of Odin
  4. Venerate Me
  5. Reveries
  6. Too Old to Die Young
  7. Not Today
  8. Live Free or Die
  9. State of the W.I.L.D.
  10. No Mercy
materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Nadchodząca płyta dostępna będzie w  Ltd Deluxe Box, który zawiera: CD Digisleeve, fotoksiążkę w twardej okładce, puszkę z kostkami do gitary,  breloczek w kształcie młotka, otwieracz do butelek. Box ukaże się w limitowanej ilości 500 egzemplarzy. Album kupicie również na CD i winylu.

Polecamy

Nowy repertuar Hammerfall będziemy mogli usłyszeć już niedługo na żywo. Zespół wystąpi razem z Helloween 18 kwietnia 2022 roku w Międzynarodowe Centrum Kongresowym w Katowicach. Wejściówki zakupione na poprzedni termin koncertu zachowują ważność.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.