27.09.2017 16:58

Hans Zimmer połączył siły z Radiohead. Posłuchaj utworu „(Ocean) Bloom”

Numer „Bloom” otrzymał drugie życie za sprawą kompozytora, który stworzył utwór na potrzeby dokumentu BBC.

Hans Zimmer połączył siły z Radiohead. Posłuchaj utworu „(Ocean) Bloom”
foto: AFP / East News; Retna / Avalon.red / Reporter / East News

Radiohead połączył siły z kompozytorem Hansem Zimmerem przy okazji dokumentu BBC „Błękitna planeta II”. Produkcja dotyczy życia oceanicznego i na pierwszą serię wydano 7 milionów funtów. Jako narrator ponownie pojawi się David Attenborough.

Właśnie zaprezentowano intro do tego serialu, w którym pojawił się utwór „(Ocean) Bloom”. Jest to nowa wersja numeru Radiohead „Bloom” z płyty „The King of Limbs”, w której pojawia się orkiestra dyrygowana przez Hansa Zimmera, który ma na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak m.in. „Gladiator”„Incepcja”, czy „Król Lew”. Za produkcję kawałka odpowiada Bleeding Fingers Music.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja:

Tak Zimmer wypowiedział się na temat współpracy z Radiohead:

"

Próbowałem być pełen szacunku i nie zrujnować piosenki, wiesz o co mi chodzi. Gdy ktoś powierza ci czyjąś pracę pojawia się również odpowiedzialność i respekt. "

Dyskografię Radiohead zamyka dziewiąty studyjny album o tytule „A Moon Shaped Pool”. Został on nagrany we francuskim La Fabrique Studios i wydano go najpierw w formie cyfrowej, a na półki sklepowe trafił w czerwcu 2016 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Radiohead #Rock News