01.07.2019 15:51

Hans Zimmer skomponuje dźwięki dla samochodów marki BMW

Słynny kompozytor muzyki filmowej pracuje nad tym, jak będą brzmiały samochody elektryczne BMW. 

Hans Zimmer
Foto: AFP/EAST NEWS

Nazwisko Hansa Zimmera jest doskonale znane każdemu fanowi kina. Autor ścieżek dźwiękowych do hitów, takich jak "Gladiator", "Król Lew", czy "Piraci z Karaibów", oraz jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej w dziejach. Teraz muzyk podjął się współpracy z... marką BMW.

Hans Zimmer skomponuje dźwięki dla samochodów marki BMW

Pojazdy elektryczne nowej generacji są bardzo ciche, a względy bezpieczeństwa wymagają, by były chociaż słyszalne. Marka BMW postanowiła zatem popracować nad tym, by "informować" otoczenie o obecności swoich samochodów w sposób, który nie przeszkadzałby jednocześnie pieszym. W ramach projektu BMW IconicSounds Electric, Hans Zimmer współpracuje z inżynierem akustycznym i projektantem dźwięku grupy BMW Renzo Vitale. 25 czerwca 2019 roku, podczas wydarzenia NEXTGen w Monachium, zaprezentowany został model koncepcyjny BMW Vision M NEXT, wykorzystujący owoce pracy muzyka. 

Zaprezentowane auto nie trafi co prawda do sprzedaży, pokazuje jednak kierunek, w którym zmierza marka. Podczas wspomnianego wydarzenia, BMW zaznaczyło, że plan wprowadzania na rynek kolejnych modeli elektrycznych wypełnia szybciej, niż początkowo planowano. Zgodnie z pierwotnym planem, marka miała wprowadzić na rynek 25 modeli elektrycznych do 2025 roku. Wygląda jednak na to, że dojdzie do tego już dwa lata wcześniej

Zobacz też: 10 najlepszych kompozytorów muzyki filmowej

Tagi: Duperele Muzyka