W tym mieście odbył się hardcorowy koncert na prawie 3 tys. osób. Sprawą zainteresowały się władze

27.04.2021 13:42
Hardcorowy koncert Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Czy organizatorzy imprezy zostaną ukarani za zorganizowanie wydarzenia z tak dużą ilością osób w czasach pandemii? Jeden z występujących na imprezie muzyków uważa to za absurd.

Jak podaje Gothamist, w ubiegły weekend odbył się harcorowy koncert w Tompkins Square Park w Nowym Jorku, na którym zebrało się od 2 do 3 tysięcy osób. Sprawą zainteresowała się New York City Department of Parks and Recreation, która zajmuje się utrzymaniem parków oraz dbaniem o różnorodność ekologiczną w mieście. Instytucja uważa, że podczas wydarzenia naruszono zasadę limitu osób, który ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Polecamy

W tym mieście odbył się hardcorowy koncert na prawie 3 tys. osób. Sprawą zainteresowały się władze

Koncert odbył się 24 kwietnia 2021 i headlinerem był Madball. Oprócz tej kapeli fani usłyszeli Murphy's Law, Bloodclot i The Capturers. Impreza odbyła się za darmo i zespoły postanowiły namówić swoich fanów na wpłaty na rzecz fundacji New York Firefighters Burn Center pomagającej strażakom. W sumie uzbierano 6 tysięcy dolarów.

Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy York, w marcu ogłosił, że od 2 kwietnia można organizować wydarzenia w pomieszczeniach z 33% zajętych miejsc lub 100 osobami wewnątrz i 200 na zewnątrz. Jeśli wszyscy uczestnicy imprezy mają negatywny test na koronawirusa, wówczas wewnątrz może znajdować się 150 osób, zaś na zewnątrz 500. Z tego też powodu hardcorową imprezą zainteresowało się New York City Department of Parks and Recreation, bo liczby te zostały znacznie przekroczone.

John Joseph, były członek Cro-Mags, który gra obecnie w Bloodclot odniósł się do zarzutów skierowanych do organizatorów koncertu. Wyznał, że przez ostatni rok odbyło się wiele protestów w Nowym Jorku, tysiące ludzi wyszło na ulice i nikt się do tego nie przyczepił. Hardcorowy festiwal był formą protestu muzyków i uczestnictwo było dobrowolne. Dlatego muzyk uważa, że władze nie powinny nakładać kary na organizatorów.

Kolejna impreza zaplanowana jest na 8 maja i wówczas mają zagrać Antidote NYHC, Kings Never Die oraz The Last Stand. Czas jednak pokaże, czy wydarzenie dojdzie do skutku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.