06.09.2016 10:03

„Hardwired” Metalliki w stylu Slayera, Megadeth, Pantery i Anthrax

Jak brzmiałby ostatni singiel Metalliki, gdyby wykonywał go Dimebag Darrell, Jeff Hanneman, Scott Ian czy Dave Mustaine? Przekonajcie się!

„Hardwired” Metalliki w stylu Slayera, Megadeth, Pantery i Anthrax
foto: kadr z wideo

Wreszcie jest - fani z całego świata odetchnęli z ulgą, gdy singiel „Hardwired” trafił do internetu w sierpniu 2016 roku. Okazało się, że Metallica naprawdę pracuje nad krążkiem „Hardwired…To Self-Destruct”, podała od razu jego szczegóły (z których wynikało, że dostaniemy aż dwa krążki wypełnione nową muzyką), a nawet przedstawiła od razu pierwsze dźwięki.

Inna sprawa, jak ten nowy utwór został przyjęty... Wydawać by się mogło, że przeważają opinie pozytywne, jednak nie postrzegające „Hardwired” w kategoriach żadnego przełomu czy rewolucji. Inna sprawa, czy faktycznie należałoby takowych oczekiwać jeszcze po zespole, który dokonał ich już tyle na przestrzeni swojej całej kariery.

Jeśli jesteście w grupie tych, którym „Hardwired” nie przypadł do gustu, może warto dać singlowi szansę w nieco innej wersji? YouTuber Mateus Elildo postanowił przygotować cover tego utworu w stylu pozostałych legendarnych zespołów thrashmetalowych tzw. Wielkiej Czwórki tego gatunku.

Możemy zatem posłuchać teraz najnowszego kawałka Metalliki w wersjach, w jakich mogliby je wykonać śp. Jeff Hanneman ze Slayera, niegdysiejszy gitarzysta Metalliki, a późniejszy lider Megadeth, Dave Mustaine, a także Scott Ian z Anthrax. Dodatkowo do śmietanki dołączył cover w stylu Dimebaga Darrella z Pantery.

Poniżej przekonacie się, jak to brzmi:

Zanim doczekamy się premiery nowego krążka, możemy jeszcze posłuchać utworu w stylu starych nagrań Metalliki. Tymczasem zdaniem Larsa Ulricha na „Hardwired…To Self-Destruct” nie znajdziemy żadnych ballad, a Robert Trujillo zapowiada, że to prawdziwy powrót do thrash metalu. Możemy też przyjrzeć się kulisom powstawania albumu.

W której wersji „Hardwired” podoba się Wam najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Metallica