11.08.2017 11:36

Head z Korna wystąpił na scenie z Babymetalem

Nie wszyscy fani rocka traktują zespół Babymetal poważnie. Może powinni zmienić zdanie, skoro na koncertach wspiera ich sam gitarzysta Korna.

Head z Korna wystąpił na scenie z Babymetalem
foto: kadr z wideo

Babymetal to spełnienie marzeń wszystkich tych, którzy są jednocześnie fanami anime i heavy metalu. Trzy młode Japonki połączyły charakterystyczne dla animacji z Dalekiego Wschodu słodkie melodie z ciężkimi gitarami. Efekt okazał się wprost piorunujący. Grupa stała się sensacją w muzycznym światku, choć zdobyła równie wielu zwolenników, co hejterów, uważających, że twórczość dziewczyn to obciach i zdrada metalu.

Również wśród muzyków z kręgu ciężkiego grania zdania są podzielone. Po ich płytę nie sięgnąłby na przykład Nergal z Behemotha. Na szczęście Japonki zyskały sobie wśród słynnych rockmanów wielu przyjaciół. Występowały już z takimi artystami, jak Chad Smith z Red Hot Chili Peppers czy Rob Halford z Judas Priest.

Ostatnio w roli gościnnego członka Babymetalu wystąpił Brian „Head” Welch, gitarzysta Korna. Japońska formacja była bowiem jednym z supportów grupy na trasie „The Serenity Of Summer”, obok Stone Sour, Yelawolf i Islander. Head skorzystał z okazji i 25 czerwca 2017 zagrał z Babymetalem na koncercie w amerykańskiej Nampie, ubrany dokładnie tak, jak członkowie zespołu akompaniującego dziewczynom na co dzień. Przed wejściem na scenę jego twarz musiała zostać pokryta odpowiednim makijażem. Zobaczcie transformację Heada w członka Babymetalu:

Muzyk Korna wykonał z dziewczynami utwór „Gimme Chocolate!!”. Jak wypadł u boku szalonych Japonek? Przekonajcie się sami:

Babymetal ma w dorobku dwie płyty studyjne – „Babymetal” z 2014 i dwa lata późniejszy „Metal Resistance”. Jego najnowszym dokonaniem jest koncertówka „Live At Tokyo Dome” z 12 kwietnia 2017. Z kolei Korn promuje swój dwunasty album, „The Serenity of Suffering”, który ukazał się 21 października 2016. Zespół pojawi się w Polsce już 15 sierpnia 2017, kiedy da koncert na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Polscy fani Korna przygotowali niespodziankę dla swoich ulubieńców – stworzyli własne wideo do utworu „Layla”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Korn Rock News