16.02.2015 15:54

Heavymetalowy kościół istnieje!

I każdy może do niego dołączyć: „prostytutki, narkomani, rowerzyści, członkowie gangów, metalowcy, przestępcy”... Sprawdźcie o co tu chodzi!

Heavymetalowy kościół istnieje!
foto: heavymetalchurch.com

Mamy coś dla Was, zbłąkane owieczki... „Każdy święty ma swoją przeszłość, a każdy diabeł wcielony - przyszłość” – tak brzmi hasło wymalowane na budynku, przed którym codziennie parkuje sznur motocykli oraz autobus z napisem „The First Heavy Metal Church”. To tam znajduje się pierwszy heavymetalowy kościół na świecie. Tam, czyli w Dayton w stanie Ohio. Nie każdy metal chce spalić kościół!

Zobaczcie, jak wygląda typowa-nietypowa msza!

Wczytywanie...

Kościół został założony przez pastora, Briana Smitha, czyli heavymetalowego muzyka, który w trakcie swojej młodości poczuł się rozczarowany chrześcijaństwem.

"

Chodziłem do kościoła w każdą niedzielę. Mówiono mi, że pójdę do piekła za to, że noszę krótkie spodnie lub chodzę na koedukacyjny basen, czy też słucham nie takiej muzyki, jakiej powinienem. "

Brian wkurzył się i postanowił założyć kościół z siedzibą na zapleczu salki prób, gdzie grał ze swoim świeckim metalowym zespołem. Na przeciwko znajdował się klub ze striptizem.

Pierwszy heavymetalowy kościół na świecie czci Jezusa i jest otwarty dla wszystkich. Naprawdę wszystkich...

"

Prostytutki, narkomani, rowerzyści, członkowie gangów, metalowcy, przestępcy. To, skąd pochodzisz lub co zrobiłeś, nie ma znaczenia. W naszym kościele przyjmujemy każdego z otwartymi ramionami. "

Pastor zaznacza, że jest to miejsce dla ludzi, którzy nie czują się komfortowo w tradycyjnych kościołach.

"

Większość ludzi pragnie Boga w swoim życiu, ale myślą, że przed przyjściem do Chrystusa muszą zostać oczyszczeni. Nie musisz myć się przed wejściem pod prysznic, prawda? Bóg chce cię dokładnie takim, jaki jesteś w tym momencie. "

Czyli nie powinno być problemu, jeśli do kościoła przyjdziecie ubrani w koszulkę z napisem „dziewicza masturbacja” i zakonnicą, która robi sobie dobrze?

Metal zakochuje się w kościele, ale kościół także zakochuje się w metalu. Poznajcie 62-letniego Brata Metala i posłuchajcie, jak się wydziera!

Magda Słomka
Tagi: Duperele