27.10.2015 12:51

Helloween wyda książkę na Halloween

Hellbook - taki tytuł będzie nosić książka, którą zespół Helloween uczci 30. rocznicę wydania pierwszej płyty. Jej premiera została zaplanowana na, jakżeby inaczej, 31 października 2015 roku, czyli na święto Halloween.

Helloween wyda książkę na Halloween
foto: Fabius495, CC BY-SA 4.0

Walls Of Jericho to pierwszy studyjny album Helloween - od momentu jego premiery minęło trzydzieści lat. Michael Weikath wraz z kolegami postanowili to uczcić, wydając swoją pierwszą książkę w historii. Publikacja nosi tytuł Hellbook i jest określane jako „biblia Helloween”. Basista grupy Markus Grosskopf jest bardzo podekscytowany nadchodzącym wydawnictwem:

"

Mamy do tej książki bardzo emocjonalny stosunek - przywołuje nam tysiąc różnych wspomnień. Wspaniałe oraz niezbyt miłe momenty... To wszystko tutaj jest. Trzydzieści lat Helloween zamknięte w prawie pięciuset stronach - a końca nie widać. "

Na swoim profilu facebookowym Helloween zamieścł krótkie wideo zapowiadające Hellbook:

Zapowiedziana książka będzie z pewnością nie lada gratką dla fanów niemieckich legend heavy i speed metalu zważywszy na fakt, że owe wydawnictwo jest pierwszym tego typu w karierze zespołu. Tak prezentują się wybrane strony z „Hellbooka”, które zespół umieścił na swojej stronie internetowej:

foto: helloween.org
foto: helloween.org
foto: helloween.org

Helloween ma za sobą niezwykle długą i owocną karierę. Łącznie ze wspomnianym Walls Of Jericho w ciągu ostatnich trzydziestu lat niemiecka grupa nagrała piętnaście studyjnych albumów. Dyskografię zespołu zamyka My God-Given Right, który ukazał się nakładem wytworni Nuclear Blast 29 maja 2015 roku. Promowany był teledyskiem do utworu tytułowego:

Czy chcielibyście, żeby Hellbook” znalazł się w Waszej biblioteczce?

Michał Miernik
Tagi: #Helloween #Rock News