01.12.2015 10:29

Helloween „zagubiony w Ameryce”

Niemiecka kapela podzieliła się nowym klipem do utworu, który pochodzi z jej ostatniej płyty. Jak prezentuje się ten teledysk?

Helloween „zagubiony w Ameryce”
foto: kadr z wideo

Utwór „Lost In America” ukazał się na albumie „My God-Given Right”. Jak się okazuje, za numerem stoi ciekawa historia, która przytrafiła się zespołowi, gdy był w trasie po Ameryce Południowej.

Wokalista Andi Deris tak opowiada o przygodzie, która zainspirowała go do tego, żeby stworzyć ten utwór:

"

To prawdziwa historia. Zawsze, gdy słyszę ten utwór, myślę sobie: „Och, pamiętam, dranie!”. Zamknięto wtedy lotnisko w Belize w Ameryce Południowej, byliśmy pozostawieni sami sobie z tysiącami innych pasażów i wszystkie loty były odwołane… Wyobraźcie sobie, że ktoś mówi: „Ok, zamykamy teraz lotnisko. Spier****jcie! Czy macie bilety, czy też nie, nic nas to nie obchodzi.” Niewiarygodne. "

To był dopiero początek problemów, bowiem gdy w końcu kapela dostała się na pokład samolotu, coś niepokojącego zaczęło się dziać w czasie lotu:

"

Spędziliśmy na lotnisku 17 godzin, ale to nie było wszystko. Gdy w końcu trafiliśmy do samolotu z Belize do Sao Paulo, po 2,5 godzinach na pokładzie nikt nie zauważył niczego dziwnego. Nagle pilot ogłosił: „Panie i panowie, mówi pilot. Pewnie jak państwo zdążyli już zauważyć, samolot leci bardzo nisko, a powinien być zdecydowanie wyżej. Wskaźniki nie działają tak jak trzeba, to jest bardzo dziwne. Jak tylko zacznie widnieć chcemy zawrócić, jeśli to będzie możliwe.” "

Ta informacja wzbudziła niepokój wśród pasażerów, którzy byli i tak już dostatecznie podenerwowani sytuacją na lotnisku:

"

Wszyscy byli przerażeni i zastanawiali się, co się dzieje. Pilot rzeczywiście zawrócił i poleciał wzdłuż rzeki Belize. To było niewiarygodne. Możecie sobie wyobrazić metalową kapelą na pokładzie samolotu znowu pijaną. Byliśmy już wkurzeni na lotnisku przez czekanie, które zajęło nam 17 godzin. Potem jeszcze facet w samolocie obwieścił ten komunikat, a dokładnie takie były jego słowa: „Wskaźniki pracują nieprawidłowo. Jesteśmy trochę zagubieni tutaj w Ameryce”. Pomyślałem wtedy, że muszę napisać o tym utwór. "

Klip do utworu „Lost In America” przedstawia kapelę w swoim żywiole na scenie podczas koncertu:

15. album kapeli, zatytułowany „My God-Given Right” ukazał się 29 maja 2015 roku. Krążek był nagrywany w okresie od października 2014 roku do lutego 2015 roku w studiu zespołu MiSueno na Teneryfie. Producentem płyty jest Charlie Bauerfeind, zaś za grafikę albumu odpowiedzialny jest Martin Häusler.

Jak Wam się podoba klip do utworu „Lost In America”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Helloween