29.09.2015 17:33

Hellyeah zaczął prace nad nową płytą

Kapela wkracza do studia, aby nagrać następcę płyty „Blood For Blood”. Czego możemy się spodziewać na nowym wydawnictwie?

Hellyeah zaczął prace nad nową płytą
foto: 0000554/Reporter/East News

Według wstępnych ustaleń album ukaże się na początku 2016 roku. W roli producenta z zespołem będzie ponownie współpracować Kevin Churko. W Teksasie, gdzie powstaje nowy krążek, jest już m.in. Tom Maxwell, gitarzysta Hellyeah, który przyleciał tam, aby nagrać swoje partie. 

"

Będziemy pisać naszą kolejną płytę w Dallas. Nie jestem pewien, w którą stronę pójdziemy pod względem muzycznym, ale wiem, że to będzie świetny nowy rozdział po „Blood For Blood”. Cięższy, mroczniejszy, bardziej nastrojowy i pełen wściekłości. Zróbmy to! "

Na miejscu jest też Vinnie Paul, perkusista kapeli, co nie powinno szczególnie dziwić, zwłaszcza, że muzyk posiada swoje własne studio w Dallas. Bębniarz już rozgrzewa się z resztą grupy przypominając sobie starsze numery.

"

Dzień pierwszy - piszemy nowe kawałki. Rozgrzewamy się z „Blood For Blood”. Zdrowie! Jedziemy z tym! HELLYEAH! "

O najbliższych planach grupy opowiedział Vinnie Paul:

"

W studiu spędzimy jakieś trzy miesiące, a płyta wyjdzie zapewne w okolicach marca lub kwietnia 2016 roku. Kevin wie jak wydobyć z nas wszystko co najlepsze. Dla mnie było to bardzo odświeżające, żeby dla odmiany móc pełnić wyłącznie obowiązki perkusisty. Jestem wielkim fanem jego pracy z Ozzym Osbournem i nie tylko, on z kolei ceni to co ja robię. "

Może rozpoczęcie pracy nad nowym albumem odciągnie Vinniego od nocnego szlajania się po pubach z chustą na głowie. Miejmy jednak nadzieję, że nie zapomni przy tej okazji o skończeniu swojej książki kucharskiej.

Czekacie na kolejny album Hellyeah?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News