„Here’s the Konstytucja”: Polityczna przeróbka okładki albumu Sex Pistols zawisła na popularnym klubie

Maciej Koprowicz
21.08.2018 10:53
„Here’s the Konstytucja”: Polityczna przeróbka okładki albumu Sex Pistols zawisła na popularnym klubie Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Na zaskakującą formę protestu politycznego zdecydował się słynny klub Spatif w Sopocie. Na fasadzie budynku pojawiła się parafraza okładki płyty „Never Mind The Bollocks”.

W wielu miastach Polski organizowane są protesty i rozmaite happeningi obywateli niezadowolonych z polityki Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie wdrażanych przez obóz rządzący reform sądownictwa. Protestujący uważają, że proponowane przez PiS zmiany są niezgodne z konstytucją RP.

Z ich niezadowolenia zrodziła się swoista moda na zawieszanie koszulek z napisem „Konstytucja” na pomnikach. Do „konstytucyjnego” protestu na swój sposób włączył się także słynny klub Spatif, mieszczący się w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Przeróbka okładki Sex Pistols na klubie Spatif w Sopocie

Na fasadzie klubu pojawił się baner z parafrazą jednej z najsłynniejszych okładek płyty w historii muzyki – debiutanckiego albumu Sex Pistols z 1977, „Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols”. Charakterystycznym liternictwem napisano: „Never mind the idiots, here’s the konstytucja” (Idioci są nieważni, tu jest konstytucja”).

Zobaczcie sami:

Jak Wam się podoba taka forma muzyczno-politycznego protestu?

Muzycy komentują sytuację polityczną w Polsce

W sprawie działań obozu PiS wypowiadają się także polscy muzycy. Do jego krytyków należą m.in. Big Cyc i WU-HAE. Ten drugi zespół nagrał piosenkę „Krakowiaczek”, poświęconą prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Niedawno zadaliśmy Wam w sondzie pytanie: Czy polscy muzycy zbyt rzadko komentują bieżącą sytuację polityczną i społeczną w kraju? Sprawdźcie, jak odpowiadają Czytelnicy Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.