Hey i Dr Misio ze specjalnymi winylami na Record Store Day. Jakie limitowane krążki zdobędziemy?

13.04.2021 16:38
winyle Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Record Store Day zbliża się wielkimi krokami! Jakie tytuły tym razem zostały przygotowane przez polskich twórców?

Record Store Day to święto niezależnych sklepów muzycznych, w ramach którego będzie można kupić płyty winylowe wydawane przez wytwórnie tylko z okazji tego święta. Wydarzenie odbędzie się trzeci raz oficjalnie w naszym kraju.

Polecamy

Record Store Day w Polsce: 12 wyjątkowych winyli polskich artystów

Organizatorzy Record Store Day w Polsce zaprezentowali 12 polskich tytułów, które będą dostępne podczas tegorocznych dropów Record Store Day: 12 czerwca i 17 lipca. Każdy miłośnik winyli znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wśród tytułów RSD znajdą się płyty rockowe, jazzowe, popowe i z gatunku hip hop. Albumy te, razem z pozostałymi światowymi tytułami, dostępne będą jedynie w wybranych niezależnych sklepach płytowych na terenie Polski. 

Polecamy

Fanów rocka na pewno zainteresuje album Hey "Karma" - piąta w dyskografii, a czwarta studyjna płyta Hey po raz pierwszy od premiery wydana na winylu. Wydanie na dwóch kolorowych winylach typu splatter będzie w nakładzie 555 egzemplarzy. Premiera odbędzie się 12 czerwca 2021.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Tego samego dnia Dr Misio wyda na czarnym winylu "Strach XXI wieku". Jest to czwarta płyta formacji Arkadiusza Jakubika.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

W ramach Record Store Da ukażą się również: "Origo" Natalii Nykiel, "Ivisible EP" Sanah, "Jazz w wolnych chwilach" O.S.T.R., "Opowieści z podwórkowej ławki" RHX, "Wyścig Szczurów" Tede, "2020" Hedone, "Komeda. Moja Słodka Europejska Ojczyzna" Jan Ptaszyn Wróblewskie Sextet oraz "Tribute to Alibabki. W rytmach jamajca ska".
 

Dwa z polskich tytułów trafiło do globalnej dystrybucji i ukażą się na rynkach amerykańskim, japońskim, australijskim i europejskich. Są to "Piano Forte Brutto Netto" Pink Freud i "Polka Live" Wojtek Mazolewski Quintet. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.