30.05.2016 14:24

Hey opowiada „historie” w nowym utworze

Zespół udostępnił lyric video do numeru ze swojej najnowszej płyty. Jak prezentuje się ten utwór?

Hey opowiada „historie” w nowym utworze
foto: Reporter / East News

22 kwietnia 2016 roku światło dzienne ujrzał 11. studyjny album, który jest następcą „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” z 2012 roku. Najnowsze wydawnictwo nosi tytuł „Błysk”.

Nowa płyta zdominowana jest przez gitarowe riffy oraz elektronikę. Pierwszym singlem promującym ten krążek jest utwór „Prędko, prędzej”, do którego powstał również teledysk w reżyserii Dawida Krępskiego. Klip przedstawia panel kontrolny oraz różne kadry włącznie z ujęciami zespołu.

Teraz zespół udostępnił kolejne nagranie z najnowszego albumu, a jest nim „Historie”:

Formacja proponuje również swoim fanom stworzenie własnej okładki z imieniem, którą możecie sami zaprojektować na stronie Hey. Wystarczy wpisać imię oraz wybrać kolor.

31 marca 2016 roku zespół rozpoczął minitrasę zatytułowaną „przedBŁYSK”, dzięki której fani mogli się dowiedzieć jak nowy materiał brzmi na żywo. Trasa trwała do 13 kwietnia 2016 w Warszawie. W ramach tego wydarzenia Hey odwiedził m.in. Kraków. Co więcej w maju 2016 roku zespół zagrał również w ramach Juwenaliów w Olsztynie oraz w Warszawie.

Jeśli nie załapaliście się na te koncerty, to możecie nadrobić zaległości wybierając się na występ Hey w ramach 22. Przystanku Woodstock. Kapela zagra 14 lipca 2016 roku, czyli w pierwszy dzień tej imprezy. Podczas tego wydarzenia pojawią się również takie gwiazdy, jak Tarja Turunen, Apocalyptica, DragonForce, Bring Me The Horizon oraz Living Colour. Trzydniowy festiwal otworzy koncert Luxtorpedy.

Jak oceniacie utwór „Historie”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Hey