26.04.2016 13:41

Hey pokazał klip do „Prędko, prędzej”

Zespół zaprezentował teledysk do singla z najnowszej płyty. Jak prezentuje się to wideo?

Hey pokazał klip do „Prędko, prędzej”
foto: kadr z wideo

Jeszcze pod koniec stycznia 2016 roku kapela zdradziła, że wiosną ukaże się 11. studyjny album będący następcą „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” z 2012 roku. Tak też się stało, bowiem 22 kwietnia 2016 roku światło dzienne ujrzało wydawnictwo zatytułowane „Błysk”.

Hey zapowiedział, że nowy album będzie mocniejszym krążkiem z chwytliwymi refrenami. Nowy materiał rzeczywiście jest pełen gitarowych riffów, mocnej sekcji rytmicznej oraz elektroniki. Pierwszym numerem, który poznaliśmy z tego krążka był utwór „Prędko, prędzej”.

Teraz kapela podzieliła się teledyskiem do tej kompozycji. W nagraniu widzimy panel kontrolny oraz różne kadry włącznie z ujęciami zespołu. Za reżyserię, montaż oraz animację klipu odpowiedzialny jest Dawid Krępski:

Zobaczcie również jak prezentuje się edycja specjalna krążka „Błysk”:

Przed premierą płyty odbyła się również minitrasa koncertowa „przedBŁYSK”, która rozpoczęła się 31 marca 2016 w Katowicach i zakończyła 13 kwietnia 2016 w Warszawie. W ramach tego wydarzenia zespół odwiedził m.in. Kraków. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony fanów i większość z nich była wyprzedana na długo przed koncertami.

Wielu wielbicieli zespołu ucieszyło się zatem na wiadomość, że Hey zagra na 22. Przystanku Woodstock. Formacja wystąpi na Głównej Scenie w pierwszy dzień festiwalu, czyli 14 lipca 2016. Zespół już wielokrotnie grał przed publicznością Przystanku Woodstock i za każdym razem zbierał tłumy widzów. Podczas tej imprezy pojawią się również takie gwiazdy, jak Tarja Turunen, Apocalyptica, DragonForce, Bring Me The Horizon oraz Living Colour. Trzydniowy festiwal otworzy koncert Luxtorpedy. 

Spragnieni muzyki od Hey mogą sobie również sprawić krążek „Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged”, który ukazał się 5 czerwca 2015 roku.

Jak oceniacie najnowszy klip Hey?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Hey