Hey świętuje 25. urodziny nowym utworem „gdzie Jesteś, gdzie jestem?”

Maciej Koprowicz
14.09.2017 15:00
Hey świętuje 25. urodziny nowym utworem „gdzie Jesteś, gdzie jestem?” Fot. kadr z wideo

Zespół Kasi Nosowskiej zadebiutował ćwierć wieku temu. Z tej okazji wybrał się w sentymentalną podróż do przeszłości w nowej piosence, której premiera miała miejsce w Antyradiu.

Grupa Hey powstała w 1992 roku w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. Już za sprawą swojej pierwszej płyty, „Fire” z 1993 stała się jednym z najważniejszych wykonawców muzycznych w Polsce. Hey, początkowo uważany za polską odpowiedź na grunge, apogeum popularności przeżył w pierwszej połowie lat 90. XX wieku – wtedy można było śmiało mówić o heyomanii.

Choć w 1999 roku szeregi formacji opuścił Banach, do dziś święci ona ogromne sukcesy pod wodzą charyzmatycznej wokalistki i wybitnej autorki tekstów, Katarzyny Nosowskiej. Heyowi dziś dużo bliżej do klimatów indie i alternatywy, niż do ciężkiego grania, ale w każdej muzycznej konwencji grupa sprawdza się doskonale. Przez 25 lat istnienia zespół wydał jedenaście albumów studyjnych – ostatni jak na razie, „Błysk”, ukazał się 22 kwietnia 2016 roku.

Jubileusz ćwierćwiecza działalności to dobra okazja do wspomnień. Jednym z punktów jego obchodów będzie jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo, które ukaże się w październiku 2017. Znajdzie się na nim premierowy utwór „gdzie Jesteś, gdzie jestem?”, który swoją premierę miał 13 września 2017 na antenie Antyradia. Tekst piosenki autorstwa Katarzyny Nosowskiej to nostalgiczne spojrzenie na Hey z perspektywy 25 lat na scenie. Sentymentalny charakter ma także teledysk, w którym możemy zobaczyć, jak zmieniał się zespół w ciągu swojej kariery.

To nie koniec urodzinowych niespodzianek od Heya. Na koncerty trasy pod hasłem Fayrant Tour dołączy do składu sam Piotr Banach. Na liczącej siedem przystanków trasie z Heyem gościnnie zaśpiewają takie gwiazdy, jak Mela Koteluk, Dawid Podsiadło czy Beata Kozidrak.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.