Hey w koncertowym coverze „Arahji” Kultu

Jakub Gańko
02.02.2017 09:48
Hey w koncertowym coverze „Arahji” Kultu Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie jak Katarzyna Nosowska wykonywała słynny przebój Kultu na jesiennej trasie zespołu Hey.

„Arahja” to jeden z tych polskich szlagierów, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Wciąż kochają go zarówno nasi rodzice, jak i następne pokolenia, mimo że kawałek ma już prawie 30 lat. Choć to jeden z najbardziej znanych kawałków rocka schyłkowego PRL-u, dla wielu do dziś pozostaje zagadką.

Utwór znalazł się pierwotnie na trzecim albumie studyjnym Kultu, wydanym w 1988 roku „Spokojnie”. Na początku kompozycja miała się nazywać „Nowa piosenka o Berlinie” z racji tego, że Kazik w metaforyczny sposób nawiązywał w niej do sytuacji podzielonego Berlina. Tytuł „Arahja” zainspirowało podobieństwo motywu Hammonda do partii z utworu „July Morning” grupy Uriah Heep.

Na wspomniany motyw zabrakło miejsca w coverze grupy Hey. Katarzyna Nosowska sięgnęła z kolegami po „kultową” kompozycję na jesiennej trasie koncertowej zespołu. W ich wykonaniu „Arahja” została mocno spowolniona i nabrała zupełnie nowego charakteru, choć nie można odmówić Nosowskiej zaangażowania wokalnego.

Hey podzielił się coverem Kultu na swoim oficjalnym Facebooku:

Jesienna trasa koncertowa promowała wydany w 2016 roku album „Błysk”, który promowały takie single jak „Prędko, prędzej”, „Historie”„2015” i tytułowy „Błysk”, do którego zrealizowano kosmiczny teledysk oraz specjalną grę na stronie internetowej.

Już 10 lutego 2017 roku Hey wznowi koncertowanie i zagra m.in. w Radomiu, Krynicy Zdroju, Polanicy Zdroju, Rybniku oraz Sosnowcu. W marcu 2017 odwiedzi Augustów, Białystok i Warszawę, a także Manchester, Southampton i Bristol. Pozostałe występy zaplanowano na razie do 9 kwietnia.

Jak Wam się podoba „Arahja” w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.