Hey znów zagra z Piotrem Banachem

Maciej Koprowicz
06.07.2017 11:29
Hey znów zagra z Piotrem Banachem Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Piotr Banach, założyciel Hey i kompozytor jego najsłynniejszych utworów, znów zagra z grupą Kasi Nosowskiej. Muzyk pojawi się w składzie Hey na trasie koncertowej z okazji 25 lat zespołu.

Grupa Hey powstała w 1992 roku w Szczecinie. Jej inicjatorem i muzycznym liderem w pierwszym okresie działalności był właśnie Piotr Banach. Artysta skomponował wszystkie piosenki na debiutancki album formacji, „Fire” z 1993 roku, w tym „Teksańskiego” i „Moją i twoją nadzieję”, a także większość utworów z czterech kolejnych jej płyt. W latach 90. XX wieku Hey pod jego wodzą był najpopularniejszym rockowym wykonawcą w Polsce. Po nagraniu albumu „Hey” z 1999 roku Banach odszedł ze składu. W kolejnych latach prowadził wiele muzycznych projektów, na czele z reggae’owym Indios Bravos. Hey po rozstaniu z liderem poradził sobie świetnie, nagrał sześć płyt i do dziś należy do najważniejszych rodzimych zespołów rockowych.

Najwyraźniej jednak po wielu latach działalności muzycy obecnego składu Hey zatęsknili za dawnym liderem. Z okazji jubileuszu 25. urodzin zespołu znów połączą siły na scenie z Piotrem Banachem. Jego powrót obwieściła na profilu Hey na Facebooku wokalistka Kasia Nosowska.

Panie, Panowie, Dziewczyny, Chłopaki!

Choć trudnym, a dla niektórych niemożliwym do wyobrażenia jest fakt, że kiedyś byliśmy młodzi (w peselowskim sensie) - spróbujcie, nawet za cenę przeciążenia wyobraźni! ...Już?

Wracam któregoś dnia do domu, a mama mówi: "Dzwonił Piotrek Banach".

Potężnie zdziwiona - oddzwoniłam. Ze stacjonarnego na stacjonarny…

"Załóżmy zespół" - powiedział.

"Chwilę" później staliśmy wszyscy na scenie w Jarocinie jako HEY… Przerażeni. Z czterema piosenkami.

To było 25 lat temu.

Mamy przyjemność ogłosić, że do naszej jubileuszowej załogi dołącza po wielu latach nieobecności - Piotr Banach - założyciel!

Jubileuszowa trasa Fayrant Tour obejmie siedem przystanków.

  • 24.11.2017, Warszawa, Torwar
  • 25.11.2017, Szczecin, Azoty Arena
  • 26.11.2017, Wrocław, Hala Robita
  • 02.12.2017, Poznań, Hala Arena
  • 03.12.2017, Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
  • 06.12.2017, Kraków, Tauron Arena
  • 08.12.2017, Katowice, Spodek.

Czekaliście na powrót oryginalnego składu Hey? Jak myślicie, czy na scenie wróci dawna magia i znów poczujemy klimat szalonych lat 90.?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.