14.03.2019 16:29

Hip-hopowy zespół sampluje utwór Slipknota "Tattered & Torn" [WIDEO]

Posłuchajcie, jak brzmi kawałek "Mega City Nine", w którym słychać numer Slipknota.

Raperzy samplują Slipknota
foto: kadr z wideo

Czy hip-hop to rock? Rap według wielu osób nie ma nic wspólnego z rockiem. Jednak niektórzy znawcy twierdzą, że rock'n'roll jest muzyką konkretnego pokolenia, zatem rap stał się w latach 90. rockiem ze względu na to, że była to muzyka tworzona przez ówczesne młode pokolenie. Co za tym idzie do galerii sław Rock And Roll Hall of Fame dostają się również raperzy i za każdym razem, gdy dochodzi do takiego sytuacji, wywołuje to oburzenie wśród wielu fanów rocka.

Raperzy samplują utwór Slipknota "Tattered & Torn"

Historia muzyki oczywiście zna takie przykłady, gdy hip-hop łączył się z rockiem czy metalem i muzycy wychodzili na tym całkiem dobrze - wystarczy przywołać numetalową scenę, czy wspomnieć współpracę np. Aerosmith z Run-DMC, którego owocem była nowa wersja "Walk This Way".

Eminem sampluje utwory Joan Jett i The Cranberries na nowej płycie „Revival”
Eminem sampluje utwory Joan Jett i The Cranberries na nowej płycie „Revival”
Przeczytaj także Eminem sampluje utwory Joan Jett i The Cranberries na nowej płycie „Revival”

Raperzy często również sięgają po twórczość innych muzyków, samplując ich piosenki. Hip-hopowy zespół Ho99o9 (czyt. Horror) podzielił się klipem do utworu "Mega City Nine", w którym wykorzystano m.in. nagrania z trasy koncertowej. Właśnie w tym numerze sprawne ucho wyłapie sample z piosenki Slipknota "Tattered & Torn". Zresztą przekonajcie się sami:

Kawałek pochodzi z EP-ki "Cyber Cop" z listopada 2019. Porównajcie hip-hopowy numer z utworem Slipknota:

Slipknot na koncercie w Polsce w 2019

Fani metalu już odliczają dni do Mystic Festival 2019, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników, gdzie znajdzie się druga scena oraz miasteczko festiwalowe. Jedną z gwiazd imprezy jest Slipknot. Na festiwalu zobaczymy również In Flames, Soufly, jak również Sabaton czy Within Temptation.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slipknot