17.11.2014 11:38

Historia Guns N’ Roses na wielkim ekranie!

Powstaje film o początkach zespołu i pierwszej płycie „Appetite for Destruction”. I nie będzie to dokument…

Historia Guns N’ Roses na wielkim ekranie!
foto: materiały prasowe

Nad scenariuszem filmu fabularnego od 4 miesięcy pracuje Marc Canter, autor biografii grupy „Reckless Road”. Na tym jednak nie skończy się jego zadanie.

"

Zadbam o to, by każdy z obsady był w stanie wywiązać się z powierzonego zadania i oddał charakter muzyków i zespołu. Kiedy dowiecie się, kto robi ten film, zdacie sobie sprawę, że będzie to coś bardzo fajnego. "

Podobno nie tylko nazwisko reżysera nas zaskoczy… W sprawie udziału w projekcie prowadzone są już rozmowy z największymi hollywoodzkimi gwiazdami! Łudząco podobny do młodego Axla Rose’a basista Tokio Hotel, Georg Listing, raczej więc w nim nie wystąpi…

Jak obstawiacie – kto zagra wokalistę, a kto Slasha?

Brawurowa jazda do „Appetite for Destruction”

Kiedy początkujący fotograf Marc Canter w 1982 roku zaczął robić zdjęcia 17-letniemu muzykowi – i swojemu przyjacielowi – Saulowi Hudsonowi, nie spodziewał się, że już wkrótce stanie się on jednym z najsławniejszych gitarzystów na świecie.

Zdjęcia Slasha i jego kolegów z Guns N’ Roses oraz inne pamiątki z lat 1985-1987, w 2008 roku trafiły do książki „Reckless Road: Guns N’ Roses and the Making of Appetite for Destruction”. Powstała opowieść o tworzeniu debiutanckiej płyty, która sprzedała się w ponad 100 mln egzemplarzy. Znalazły się na niej takie przeboje, jak „Welcome to the Jungle”, „Sweet Child o' Mine” czy „Paradise City”.

Zanim Canter pozwoli nam jeszcze raz – tym razem dzięki filmowi – wrócić do lat 80.,  przypomnijcie sobie, jak powstała wspomniana biografia.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Guns N Roses