24.02.2016 11:07

Historia perkusji Nirvany w 5 minut!

Kolejna interpretacja repertuaru słynnej kapeli? Posłuchajcie, jak w krótkim czasie można wykonać utwory legendy grunge'u.

Historia perkusji Nirvany w 5 minut!
foto: kadr z wideo

Dzień bez nowego coveru Nirvany to dzień zmarnowany. Słynny utwór „Smells Like Teen Spirit” to niepisany hymn generacji X, który nadal wybrzmiewa w radiu i przez niektórych uważany jest za przebój wszech czasów.

Kolejne pokolenia twórców chętnie biorą go na warsztat. Słyszeliśmy już wersję na łopacie, jak również nagranie zmontowane z fragmentów coverów innych muzyków. Natomiast z okazji 47. urodzin Dave'a Grohla dzieci z Etiopii nagrały swoją wersję tego hitu w ramach urodzinowego prezentu.

Można by tak wyliczać i wyliczać. Również pewien YouTuber z Australii postanowił dorzucić swoje trzy grosze. Kye Smith słynie z tego, że gra na perkusji dyskografie takich kapel, jak Foo Fighters, Green Day, Rise Against czy The Beatles w bardzo krótkim czasie. W takim sposób dzięki kilkuminutowym nagraniom można przypomnieć sobie repertuar słynnych zespołów.

Muzyk postanowił odegrać utwory Nirvany w kolejności, w jakiej znalazły się na wydawnictwach formacji i zrobił to w 5 minut. Szybko znaczy lepiej?

Dlaczego muzyk postanowił wykonać właśnie utwory tego amerykańskiego zespołu? Odpowiedź jest dosyć oczywista:

"

Nirvana utorowała drogę wielu punkowym zespołom, by mogły uzyskać komercyjny sukces i stać się bardziej przystępne. Bez nich prawdopodobnie nie poznałbym muzyki i prawdopodobnie nie robiłbym tego, co robię dzisiaj. Czytałem wszystkie prośby pod nagraniami oraz wiadomości i większość prosiła o Nirvanę, więc to była tylko kwestia czasu! "

Wykonanie Smitha przypadło do gustu wielu osobom, a jego nagranie zostało nawet udostępnione na oficjalnym fanpage'u Nirvany oraz Foo Fighters.

Tymczasem 20 lutego 2016 roku obchodziliśmy 49. urodziny Kurta Cobaina. Plotki głoszą, że Nirvana zagra już 29 lutego oraz 29 sierpnia 2016 roku w Sosnowcu. Żarty żartami, ale wspomnienia o zespole nadal powodują, że Dave Grohl ulega wzruszeniu. Muzyk wyznał ostatnio, że w momencie, gdy Cobain popełnił samobójstwo zrozumiał on, co tak naprawdę liczy się w życiu i postanowił kontynuować swoją muzyczną karierę tworząc Foo Fighters.

Jak oceniacie dyskografię Nirvany zagraną na perkusji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana