04.10.2016 14:15

Historia perkusji Red Hot Chili Peppers w 5 minut!

Szybka powtórka z repertuaru zespołu? Ten bębniarz potrafi w oka mgnieniu odegrać utwory kalifornijskiej formacji.

Historia perkusji Red Hot Chili Peppers w 5 minut!
foto: kad z wideo

Ostatnio głośno jest o Red Hot Chili Peppers w związku z ukazaniem się najnowszego albumu „The Getaway”. Na tej właśnie płycie pojawiły się takie numery, jak „Dark Necessities” czy „Go Robot”. Nic zatem dziwnego, że poczynania zespołu są gorącym tematem wśród fanów rockowego grania.

Jednym z takich muzycznych maniaków jest Kye Smith. Postanowił on zagrać utwory ze wszystkich studyjnych płyt RHCP w ciągu 5 minut. Niemożliwe? Okazuje się, że numery kapeli można zgrabnie połączyć w jedno.

Tym sposobem można szybko przesłuchać repertuar formacji i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca perkusisty, który odgrywa kolejne kawałki RHCP.

Zobaczcie, jak muzyk poradził sobie z tym wyzwaniem:

Piękny widok w tle, muzyka Red Hotów i australijski bębniarz, którego naprawdę dobrze się słucha - czego chcieć więcej! Smith oczywiście uwzględnił utwory z najnowszej płyty, zatem jeśli jeszcze ktoś nie słuchał tego krążka, to teraz na szybko może nadrobić zaległości.

Perkusista ma również na swoim koncie inne nagrania, w których w podobny sposób przedstawił dyskografie Foo Fighters, Nirvany czy The Beatles. Czas pokaże, jaki jeszcze zespół weźmie pod lupę.

Jak oceniacie dyskografię Red Hot Chili Peppers zagraną na perkusji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers