02.11.2015 12:01

Historia perkusji The Beatles w 5 minut!

Oto szybka lekcja historii jednej z najważniejszych kapel w historii rocka. Posłuchajcie, jak można wykonać utwory Brytyjczyków w zaledwie kilka minut!

Historia perkusji The Beatles w 5 minut!
foto: kadr z wideo

Kye Smith słynie z tego, że wystukuje na perkusji dyskografie takich kapel, jak Foo Fighters, Green Day, Rise Against, Blink-182 czy NOFX w bardzo krótkim czasie. Teraz przyszła kolej na The Beatles. Jeśli macie jakiekolwiek zaległości w twórczości tej grupy, szybciutko je nadrobicie dzięki 5-minutowemu nagraniu perkusisty.

Smith proponuje słuchaczom zupełnie inne spojrzenie na utwory brytyjskiej legendy. Łącząc je w jedną całość, pokazał jak bardzo różnorodne są kompozycje zespołu. Nagranie wykonano w upalny dzień na dachu The Great Northern Hotel w Newcastle w Australii. Muzyk w mgnieniu oka zaprezentował najważniejsze utwory The Beatles:

Dlaczego perkusista postanowił sięgnąć właśnie po twórczość tej kapeli? Jak sam twierdzi, jego pierwszy kontakt z muzyką wiązał się właśnie z nagraniami brytyjskiego zespołu:

"

Przed tym, jak poznałem punk rock, a nawet jeszcze nie wiedziałem, co to werbel, jako dziecko słuchałem u dziadków płyt winylowych takich artystów, jak Slim Dusty, Elvis Presley i The Beatles. "

Legenda The Beatles ciągle jest żywa. Co rusz kolejni artyści tworzą nowe wersje utworów zespołu, jak chociażby metalowy cover „Hey Jude”, „Here, There and Everywhere?” w interpretacji Davida Gilmoura czy „Eleanor Rigby”, którą wykonał Alice Cooper. Jeśli więc jesteście spragnieni repertuaru The Beatles w nowej odsłonie, macie duży wybór.

Jak oceniacie pomysł Kye Smitha?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Beatles