28.11.2018 15:59

Hiszpański zespół metalowy nagrał swoją wersję "Bohemian Rhapsody"

Hiszpanie z metalowej grupy Ankor oddali hołd Freddiemu Mercury'emu. W dniu rocznicy śmierci wokalisty opublikowali swoją interpretację hitu "Bohemian Rhapsody".

Ankor
foto: kadr z wideo/ Ankor Official

Metalowa formacja Ankor powstała w 2003 roku w Katalonii. Hiszpanie przez pierwsze lata działalności grali muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Obecnie swoją twórczość określają mianem metalu alternatywnego. Na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube grupa co jakiś czas publikuje covery znanych utworów. Ma już na koncie numery Linkin Park, Ariany Grande, Avril Lavigne czy Bring Me The Horizon. Tym razem Ankor rozprawił się z hitem Queen.

Metalowy Ankor nagrał hit "Bohemian Rhapsody"

Z okazji rocznicy śmierci wokalisty Queen, Freddiego Mercury'ego zespół Ankor wziął na warsztat jeden z ich najpopularniejszych utworów - "Bohemian Rhapsody". Grupa napisała, że cover jest hołdem i ukłonem w stronę wielkiego wokalisty.

"

27 lat temu zmarł Freddie. Zostawił po sobie wiele arcydzieł. "Bohemian Rhapsody" to dla nas najlepsza piosenka w historii rocka. Dziękujemy za Twoje dziedzictwo Freddie, mamy nadzieję, że podoba Ci się nasz hołd. Kochamy Cię. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Queen Bohemian Rhapsody