09.07.2020 14:05

Hit Metalliki zagrany na ukulele. Tak brzmi "Motorbreath" w wersji Uke'em All

Wyobrażaliście sobie, jak brzmiałby thrash metal zagrany na ukulele? Muzyk zagrał na instrumencie "Motorbreath" Metalliki.

Hit Metalliki zagrany na ukulele. Tak brzmi "Motorbreath" w wersji Uke'em All
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Thomas Zwijsen to gitarzysta, który może pochwalić się ciekawym kanałem na YouTubie. Muzyk publikuje na swoim profilu liczne covery. Gra je we własnym stylu i daje kompozycjom zupełnie nowe życie. Większość z publikowanych utworów gra w wersjach akustycznych na ukulele.

"Motorbreath" Metalliki w wersji na ukulele

Zwijsen w szczególności upodobał sobie heavymetalowe brzmienie Iron Maiden. Hity takie jak "The Trooper" czy "Can I Play With Madness?" pojawiły się na kanale muzyka w delikatnych wersjach akustycznych. Tym razem jednak gitarzysta wziął na warsztat utwór z pierwszej płyty Metalliki.

Gdyby Iron Maiden zagrało utwór Metalliki. Posłuchaj nietypowego coveru słynnego „Enter Sandman”
Gdyby Iron Maiden zagrało utwór Metalliki. Posłuchaj nietypowego coveru słynnego „Enter Sandman”
Przeczytaj także Gdyby Iron Maiden zagrało utwór Metalliki. Posłuchaj nietypowego coveru słynnego „Enter Sandman”

Zanim ekipa Hetfielda i Ulricha ugrzeczniła swoje brzmienie, muzycy grali thrash z prawdziwego zdarzenia. Ich debiutancka płyta "Kill'em All" na zawsze wpisała się do listy gatunkowych szlagierów. Thrash jest szybszy i znacznie mniej melodyjny niż heavy metal, dlatego Zwijsen stanął przed prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej, że zagrał jeden z najszybszych utworów z krążka - "Motorbreath".

Trzeba przyznać, że numer wykonany w akustycznej wersji na ukulele brzmi dość nietypowo i na pewno nie spodoba się każdemu.

Która wersja "Motorbreath" podoba Wam się najbardziej?

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica podzieliła się koncertem z Kolumbii z 1999 roku [WIDEO]
Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica