28.03.2019 15:04

Hity Dawida Podsiadły, Krzysztofa Zalewskiego i Nosowskiej w bardzo smutnych wersjach [WIDEO]

Na kanale "Śpiewaj Świadomie" pojawił się film, na którym youtuber zaśpiewał i zagrał smutne wersje dziewięciu znanych hitów polskich wykonawców.

Śpiewaj Świadomie
foto: kadr z wideo/Śpiewaj Świadomie

W sieci roi się od coverów znanych utworów. Za granicą jednym z najczęściej coverowanych rockowych zespołów jest Metallica, którą można usłyszeć w wersji na bałałajcestylizowaną na lata życia Franka Sinatry czy przerobiona na kołysankę. W Polsce licznych interpretacji własnej twórczości, mimo młodego wieku, doczekał się już między innymi Dawid Podsiadło. Fani tworzą dla muzyka teledyski i parodie jego hitów.  Tym razem jeden z polskich youtuberów postanowił zagrać między innymi utwór "Małomiasteczkowy" w dużo smutniejszej wersji.

Męskie Granie: Najlepsze covery
Męskie Granie: Najlepsze covery
Przeczytaj także Najlepsze covery Męskiego Grania. "Początek", "Elektryczny" i inne

Podsiadło, Zalewski i Nosowska w bardzo smutnych wersjach

Co by było, gdyby wszyscy muzycy musieli grać smutne piosenki na tych samych akordach? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Marcin Łazarski, wokalista i autor kanału "Śpiewaj Świadomie". Artysta ma już na koncie wiele filmów, na których udziela rad innym wokalistom. Uczy w jaki sposób oddychać przeponą, jak dobrać piosenkę do swojego głosu czy też radzi ile i jak ćwiczyć swój talent. Tym razem jednak, muzyk zaprezentował własne wersje dziewięciu hitów polskich wykonawców. 

Łazarski wziął na warsztat "Małomiasteczkowego" Dawida Podsiadły, "Weź nie pytaj" Pawła Domagały, "Początek" Męskiego Grania, "Łowców Gwiazd" Cleo, "Tamagotchi" Taconafide, "Jestem Kimś" Kuby Badacha, "Balans" Palucha, "Ja Pas" Nosowskiej i "Nie dobiję się do Ciebie" Darii Zawiałow.

Zobacz też: >>Podsiadło zagrał cover Coldplay w Krakowie<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Katarzyna Nosowska Krzysztof Zalewski Dawid Podsiadło