Hołd dla Cliffa Burtona na koncercie Metalliki. Rob Trujillo wykonał „(Anesthesia) Pulling Teeth”

Aleksandra Degórska
10.10.2018 12:55
Hołd dla Cliffa Burtona na koncercie Metalliki. Rob Trujillo wykonał „(Anesthesia) Pulling Teeth” Fot. kadr z wideo

Czy Rob Trujillo poradził sobie ze słynnym solo Cliffa Burtona w utworze Metalliki?

Przez wielu fanów Metalliki to właśnie Cliff Burton uważany jest za najlepszego basistę grupy. Muzycy Metalliki nadal pamiętają o swoim zmarłym koledze z kapeli i często w trakcie wywiadów czy koncertów składają hołd artyście.

Metallica zagrała utwór dla Cliffa Burtona

Podczas koncertu Metalliki 6 października 2018 na festiwalu Austin City Limits w Austin, grupa zdecydowała się wykonać utwór „(Anesthesia) Pulling Teeth” z płyty „Kill ‘Em All”. Posłuchajcie, jak z najsłynniejszym basowym solo Burtona poradził sobie Rob Trujillo.

James Hetfield i Lars Ulrich zobaczyli pierwszy raz na scenie Cliffa Burtona, gdy grał właśnie to solo podczas koncertu swojej ówczesnej kapeli Trauma. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów frontman Metalliki:

Usłyszeliśmy to dzikie solo i zastanawialiśmy się, gdzie jest gitara. Oboje liczyliśmy struny i w końcu powiedziałem do Larsa: „Stary, to bas!”. Na scenie był Cliff ze swoją kapelą Trauma, z efektem gitarowym wah-wah i wielkim mopem rudych włosów na głowie. Nie przejmował się tym, czy są ludzie, czy ich nie ma. Patrzył tylko na swój bas.

Cliff Burton pojawił się w zespole w 1982 roku i zagrał na trzech pierwszych albumach Metalliki - „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning” i „Master Of Puppets”. Niestety muzyk zginął w wypadku 27 września 1986 w wieku 24 lat.

Metallica w Polsce w 2019

Grupa potwierdziła powrót WorldWired Tour do Wielkiej Brytanii i Europy. Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.