10.10.2018 12:55

Hołd dla Cliffa Burtona na koncercie Metalliki. Rob Trujillo wykonał „(Anesthesia) Pulling Teeth”

Czy Rob Trujillo poradził sobie ze słynnym solo Cliffa Burtona w utworze Metalliki?

Metallica z coverem dla Cliffa Burtona
foto: kadr z wideo

Przez wielu fanów Metalliki to właśnie Cliff Burton uważany jest za najlepszego basistę grupy. Muzycy Metalliki nadal pamiętają o swoim zmarłym koledze z kapeli i często w trakcie wywiadów czy koncertów składają hołd artyście.

Metallica zagrała utwór dla Cliffa Burtona

Podczas koncertu Metalliki 6 października 2018 na festiwalu Austin City Limits w Austin, grupa zdecydowała się wykonać utwór „(Anesthesia) Pulling Teeth” z płyty „Kill ‘Em All”. Posłuchajcie, jak z najsłynniejszym basowym solo Burtona poradził sobie Rob Trujillo.

James Hetfield i Lars Ulrich zobaczyli pierwszy raz na scenie Cliffa Burtona, gdy grał właśnie to solo podczas koncertu swojej ówczesnej kapeli Trauma. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów frontman Metalliki:

"

Usłyszeliśmy to dzikie solo i zastanawialiśmy się, gdzie jest gitara. Oboje liczyliśmy struny i w końcu powiedziałem do Larsa: „Stary, to bas!”. Na scenie był Cliff ze swoją kapelą Trauma, z efektem gitarowym wah-wah i wielkim mopem rudych włosów na głowie. Nie przejmował się tym, czy są ludzie, czy ich nie ma. Patrzył tylko na swój bas. "

Cliff Burton pojawił się w zespole w 1982 roku i zagrał na trzech pierwszych albumach Metalliki - „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning” i „Master Of Puppets”. Niestety muzyk zginął w wypadku 27 września 1986 w wieku 24 lat.

Metallica w Polsce w 2019

Grupa potwierdziła powrót WorldWired Tour do Wielkiej Brytanii i Europy. Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Robert Trujillo Cliff Burton