28.05.2018 15:42

Hollywood Undead: 5 najpopularniejszych teledysków

Amerykański zespół zagra w czerwcu 2018 w Krakowie i Gdańsku. Z tej okazji przypominamy teledyski zespołu, które mają najwięcej wyświetleń na YouTube.

Hollywood Undead: 5 najpopularniejszych teledysków
foto: kadr z wideo

Hollywood Undead to jeden z najważniejszych współczesnych przedstawicieli rapcore’u. W swojej muzyce łączy metal i rock z rapem i industrialem. Grupa powstała w 2005 roku w Los Angeles. Znakiem rozpoznawczym muzyków zespołu są maski, w których występują na koncertach.

Zespół zadebiutował w 2008 roku albumem „Swan Songs”. Przełomem dla zespołu były albumy „American Tragedy” z 2011 i „Notes From The Underground”, które trafiły do pierwszej czwórki listy „Billboardu”. Z kolejnego albumu, „Day Of The Dead” pochodzi jeden z największych przebojów Hollywood Undead, także zatytułowany „Day Of The Dead”.

27 października 2017 ukazał się piąty album studyjny Undead, zatytułowany „Five”. Promuje go singiel „California Dreaming”.

Hollywood Undead – dwa koncerty w Polsce

Hollywood Undead w 2018 zagra dwa koncerty w Polsce. 4 czerwca 2018 wystąpi w Krakowie w klubie Studio Club, a 10 czerwca 2018 w klubie Stary Maneż w Gdańsku. Bilety na krakowski i gdański koncert dostępne na LiveNation.pl.

hollywood

W oczekiwaniu na polskie występy Hollywood Undead przypominamy 5 najpopularniejszych teledysków Piątki z Los Angeles!

5. „Been To Hell”

Piosenka z albumu „American Tragedy”, która dotarła do 30. Miejsca US Mainstream Rock Chart. Teledysk obejrzano na YouTube 13 milionów razy!

4. „Young”

Utwór z debiutanckiego albumu „Swan Songs”. Osiągnął 34. miejsce na liście US Alternative Songs. Klip osiągnął 31 milionów wyświetleń na YouTube.

3. „Hear Me Now”

Pierwszy singiel z „American Tragedy”. Dotarł do 20. Miejsca US Alternative Songs, 9. miejsca US Mainstream Rock Chart i 23. miejsca listy US Rock Songs. Teledysk na YouTubie wyświetlono 32 miliony razy.

2. „Everywhere I Go”

Singiel z płyty „Swan Songs”, który osiągnął 38. pozycję na liście US Alternative Songs. Klip zanotował 36 milionów wejść na YouTube.

1. „We Are”

Numer z „Notes From The Underground”. Wydany na singlu w 2012 roku zajął 24. miejsce w zestawieniu US Mainstream Rock i 33. na liście US Rock Songs, ale to najpopularniejszy teledysk zespołu na YouTube – doczekał się 39 milionów wyświetleń. Więcej miało tylko lyric video do „Bullet”.

Który klip Hollywood Undead jest Waszym ulubionym?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Hollywood Undead