18.09.2015 10:16

Hollywood Vampires po raz pierwszy na scenie

Koncertowy skład kapeli, czyli Alice Cooper, Johnny Depp, Duff McKagan, Matt Sorum, Joe Perry i zadebiutował przed publicznością. Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy występ supergrupy!

Hollywood Vampires po raz pierwszy na scenie
foto: Ross Halfin / REX Shutterstock / East News

Hollywood Vampires, czyli kapela założona w hołdzie rocka lat 70., zdecydowała się zagrać swój pierwszy koncert w historii w klubie „The Roxy Theatre” w zachodnim Hollywood. Jakby już w samym składzie zespołu mało było gwiazd, na scenie pojawiły się kolejne w gościnnych rolach.

Słyszeliśmy już covery The Who, The Beatles, Pink Floyd, Spirit i autorski „My Dead Drunk Friend” nagrane przez supergrupę w studiu. Czas na wersje na żywo!

Na pierwszy ogień z zespołem poszedł Geezer Butler z Black Sabbath i Tom Morello z Rage Against The Machine. Muzycy wykonali z supergrupą utwór Jimiego Hendriksa zatytułowany „Manic Depression”. Posłuchajcie!

To nie wszystko. Imponująca ilość znanych twarzy na scenie nie wystarczyła, a zwykły cover to za mało... Morello wraz z Perrym Farrellem z Jane’s Addiction zagrali z kapelą medley „School Days” Alice Coopera i „Another Brick In The Wall” Pink Floyd. Jak brzmiał kawałek wykonany przez muzyków na scenie po raz pierwszy?

Chcecie jeszcze? To zobaczcie i posłuchajcie, jak muzycy wykonali cover utworu „Whole Lotta Love” zespołu Led Zeppelin...

Macie ochotę przyjrzeć się, jak to wyglądało z bliska? Możecie to zrobić oglądając galerię zdjęć z występu!

Idea Hollywood Vampires sięga przełomu lat 60. i 70., kiedy w osławionym pubie „Rainbow” na Sunset Strip w Los Angeles, ówczesne gwiazdy rockowego świata spotykały się, żeby poimprezować. Później stwierdziły, że zrobią z tego elitarny klub. Żeby się dostać był jeden warunek - musiałeś przepić całą resztę.

Debiutancki krążek zespołu Hollywood Vampires ukazał się 11 września 2015 roku. Supergrupa nagrała na niej same klasyczne, rockowe hity z lat 60. i 70. plus dwa nowe utwory opowiadające historię niesławnej grupy rockowych imprezowiczów: „Raise The Dead” i „My Dead Drunk Friends” skomponowane przez duet Cooper/Depp. Producentem albumu został Bob Ezrin odpowiedzialny m.in za płyty Pink Floyd, Petera Gabriela czy Kiss.  

Wśród obecnych członków supergrupy są m.in. Paul McCartney z The Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Który cover w wykonaniu Hollywood Vampires podobał Wam sieę najbardziej?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Alice Cooper Joe Perry Johnny Depp Hollywood Vampires