31.05.2016 12:48

„Holy Wars” Megadeth zagrany na łopacie

Numer otwierający słynny krążek „Rust in Peace” został zagrany... na łopacie. Posłuchajcie jak wykonali go Rob Scallon i Leo Moracchioli.

„Holy Wars” Megadeth zagrany na łopacie
foto: kadr z wideo

Przełomowy „Rust in Peace” z 1990 roku, to nie tylko płyta, która ostatecznie wprowadziła Dave'a Mustaine'a, Marty'ego Friedmana i śp. Nicka Menzę na salony cięższego brzmienia - to dziś już niezaprzeczalny klasyk thrash metalu. A każdy, kto choć raz słuchał tego albumu, z pewnością zwrócił uwagę już na otwierający go singiel „Holy Wars...The Punishment Due”.

Teraz inspirowany konfliktem w Irlandii Północnej kawałek doczekał się niespodziewanego coveru. W ramach panującej od jakiegoś czasu w YouTube'owych okolicach mody na wykonywanie utworów na łopacie, Rob Scallon postanowił zagrać klasyk Megadeth właśnie na niej. Ale to jeszcze nie wszystko - do pomocy zaprosił innego YouTubera, którego lubimy, Leo Moracchioliego.

W efekcie powstało godne zwieńczenie majowego cyklu „May-gadeth”, który powstał z inicjatywy Paschalisa Theotokisa (Scallon za to propagował dotąd „May-tallicę”). YouTuberzy przygotowali łopatowe show z kratami, perukami i... obowiązkową partią w ogródku. Pojedynek na łopatę i szlauch ogrodowy? Czemu nie!

Zobaczcie sami to zderzenie dwóch ogrodniczych światów z przebojem Megadeth:

Przegapiliście moment, w którym Rob Scallon sięgnął po łopatę? Przypomnijcie sobie jego pierwsze próby z szuflą oraz późniejszy cover klasycznego utworu z debiutu Rage Against the Machine, „Killing in the Name”. Polecamy też „Rust in Peace”, „Countdown To Extinction” i „Youthanasię” zagrane w minutę.

Posłuchajcie też wcześniejszych coverów Leo Moracchioliego. YouTuber brał już na warsztat takie hity jak „Eye of the Tiger” czy „Get Lucky”. Sprawdzał też, jak w metalowej brzmiałby Bob Marley czy U2.

Jak Wam się podoba szlagier Megadeth wykonany na łopacie?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Megadeth