"Hybrid Theory" Linkin Park wrócił na notowanie najpopularniejszych albumów tuż po urodzinach Chestera Benningtona
Aleksandra Degórska
26.03.2019 16:44
"Hybrid Theory" Linkin Park wrócił na notowanie najpopularniejszych albumów tuż po urodzinach Chestera Benningtona Fot. kadr z wideo

Nostalgia robi swoje. W związku z urodzinami wokalisty Linkin Park, wielu fanów zdecydowało się sięgnąć po pierwszy album kapeli.

Debiutancki album Linkin Park zatytułowany "Hybrid Theory" z 2000 roku rozszedł się jak świeże bułeczki zajmując 2. pozycję na liście Billboard 200 w 2002 roku. Wiele osób dorastających w tamtym czasie twierdzi, że to właśnie dzięki tej płycie przekonał się do metalowych brzmień. Chociaż zagorzali fani metalu nie uważają debiutu Linkin Park za typowo metalowy krążek, to jednak trudno nie zauważyć, jak ważny był to album dla wielu melomanów.

Debiut Linkin Park wrócił na listę przebojów

Po 18 latach od wydania "Hybrid Theory" ponownie pojawił się na liście Billboardu 200 i zajął 191. miejsce w trakcie weekendu 23-24 marca 2019. Stało się to kilka dni po urodzinach Chestera Benningtona, które przypadły 20 marca 2019. Tego dnia jego matka opublikowała ostatnie zdjęcie z synem, jak również muzyka wspomniało wielu jego bliskich oraz fanów. To zapewne spowodowało, że wielu z nich sięgnęło po debiut Linkin Park.

Przeczytaj także

W sumie "Hybrid Theory" spędził 230 tygodni w notowaniu. Ostatni raz debiut Linkin Park pojawił się na liście w lipcu 2017.

Śmierć Chestera Benningtona

Chester Bennington popełnił samobójstwo w wieku 41 lat. Muzyk od lat zmagał się z depresją i uzależnieniem od narkotyków. Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalej losy Linkin Park i czy muzycy zastąpią Chestera Benningtona.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.