06.06.2018 12:12

Hymn Męskiego Grania 2018 zagrany w stylach 11 wykonawców

Jak brzmiałby utwór „Początek”, gdyby zagrali go System Of A Down, Linkin Park albo Radiohead? Sprawdził to polski youtuber!

Hymn Męskiego Grania 2018 zagrany w stylach 11 wykonawców
foto: kadr z wideo

Już niedługo rusza tegoroczna edycja trasy koncertowej Męskie Granie. Jak co roku, towarzyszyć jej będzie piosenka przewodnia.

W tym roku hymn Męskiego Grania skomponował Krzysztof Zalewski, który będzie również dyrektorem artystycznym Męskie Granie Orkiestra. W utworze „Początek” z Zalewskim zaśpiewali i zagrali Dawid Podsiadło i Kortez.

Utwór już zdobył sporą popularność. Dowodem tego fakt, że zdążył doczekać się coverów, w tym jednego bardzo nietypowego. Youtuber Dezy, wspólnie z gościnnie występującym wokalistą i instrumentalistą Jędrzejem Skibą, zagrał piosenkę „Początek” w stylach 11 wykonawców.

Słyszymy więc hymn tegorocznego Męskiego Grania w stylu między innymi Taco Hemingwaya, Eda Sheerana, Backstreet Boys i Hansa Zimmera. Jest też coś dla fanów rocka – Dezy i Skiba imitują również style System Of A Down, Linkin Park i Radiohead. Posłuchajcie sami:

Anthony Vincent – piosenki zagrane w stylu innych wykonawców

Wykonywanie znanych utworów w stylu wielu artystów to specjalność youtubera Anthony’ego Vincenta z kanału Ten Second Songs. Przerobił na style kilkunastu wykonawców m.in. „Chop Suey” System Of A Down, „Feel Good Inc.” Gorillaz i „Despacito” Luisa Fonsiego.

Męskie Granie 2018 - koncerty

Przystanki tegorocznej trasy Męskie Granie przedstawiają się następująco:

  • 14 lipca 2018 - Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca 2018 - Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca 2018 - Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia 2018 – Kraków, Centrum Sportu Parkowa
  • 11 sierpnia 2018 – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia 2018 - Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia 2018 - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Męskie Granie