Hymn Męskiego Grania 2018 zagrany w stylach 11 wykonawców
Maciej Koprowicz
06.06.2018 12:12
Hymn Męskiego Grania 2018 zagrany w stylach 11 wykonawców Fot. kadr z wideo

Jak brzmiałby utwór „Początek”, gdyby zagrali go System Of A Down, Linkin Park albo Radiohead? Sprawdził to polski youtuber!

Już niedługo rusza tegoroczna edycja trasy koncertowej Męskie Granie. Jak co roku, towarzyszyć jej będzie piosenka przewodnia.

W tym roku hymn Męskiego Grania skomponował Krzysztof Zalewski, który będzie również dyrektorem artystycznym Męskie Granie Orkiestra. W utworze „Początek” z Zalewskim zaśpiewali i zagrali Dawid Podsiadło i Kortez.

Utwór już zdobył sporą popularność. Dowodem tego fakt, że zdążył doczekać się coverów, w tym jednego bardzo nietypowego. Youtuber Dezy, wspólnie z gościnnie występującym wokalistą i instrumentalistą Jędrzejem Skibą, zagrał piosenkę „Początek” w stylach 11 wykonawców.

Słyszymy więc hymn tegorocznego Męskiego Grania w stylu między innymi Taco Hemingwaya, Eda Sheerana, Backstreet Boys i Hansa Zimmera. Jest też coś dla fanów rocka – Dezy i Skiba imitują również style System Of A Down, Linkin Park i Radiohead. Posłuchajcie sami:

Anthony Vincent – piosenki zagrane w stylu innych wykonawców

Wykonywanie znanych utworów w stylu wielu artystów to specjalność youtubera Anthony’ego Vincenta z kanału Ten Second Songs. Przerobił na style kilkunastu wykonawców m.in. „Chop Suey” System Of A Down, „Feel Good Inc.” Gorillaz i „Despacito” Luisa Fonsiego.

Męskie Granie 2018 - koncerty

Przystanki tegorocznej trasy Męskie Granie przedstawiają się następująco:

  • 14 lipca 2018 - Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca 2018 - Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca 2018 - Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia 2018 – Kraków, Centrum Sportu Parkowa
  • 11 sierpnia 2018 – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia 2018 - Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia 2018 - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.