16.11.2017 15:11

„Hymn Świeżaków” w metalowej wersji

Borówka Basia i jej przyjaciele przeszli na ciemną stronę mocy i polubili metal. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten cover.

„Hymn Świeżaków” w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Nie wiedzieć czemu Polacy oszaleli na punkcie Świeżaków - pluszaki z Biedronki stały się na tyle popularne, że znikają ze sklepów w błyskawicznym tempie, a dzieci mają oczy jak 5 złotych, gdy widzą maskotkę Czosnka Czesia. Dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, że niektórzy handlują Świeżakami i w zamian oczekują miłego towarzystwa kobiet, a gigantyczny Świeżak zaatakował nawet Warszawę!

Gang Świeżaków nawet doczekał się piosenki pod tytułem „Hymn Świeżaków”. Kalafior Krzyś, Borówka Basia, Rzodkiewka Żaneta, Groszek Grześ oraz Juniorów - Jabłuszko Antoś, Czosneczek Czesio, Truskaweczka Tosia, Bakłażanek Błażejek, Marcheweczka Marysia i Brokułek Bartuś wyśpiewały wesoły utwór o tym, dlaczego warto je jeść.

Oczywiście to było tylko kwestią czasu kiedy piosenka doczeka się metalowego coveru. YouTuber odpowiedzialny za kanał Na metalowo przerobił „Hymn Świeżaków”, powydzierał się trochę i dodał blasty. To już nie jest słodka pioseneczka dla małych dzieci.

Motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” czy „Pokemon” - takie właśnie utwory przerobił ten YouTuber. Co więcej muzyk nie bał się wziąć pod lupę repertuar disco polo, jak chociażby „Bierz co chcesz” Shazzy, „Szalona ruda” DJ Disco i MC Poloczy czy „Jesteś szalona” formacji Boys. Nie obyło się też bez rockowych utworów np. Kazika przerobionego na metalowe brzmienie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele