31.07.2017 18:03

IRA na trasie koncertowej gra utwór na cześć Chrisa Cornella

Zespół wykonuje cover Audioslave składając tym samym muzyczny hołd zmarłemu wokaliście. Sprawdźcie, jak IRA brzmi wykonując „Cochise”.

IRA na trasie koncertowej gra utwór na cześć Chrisa Cornella
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

IRA świętuje w 2017 roku swoje 30-lecie, jak również promuje najnowszy album „My”, który ukazał się w 2016 rok. Skład zespołu, obok Artura Gadowskiego, tworzą Piotr Sujka, Wojciech Owczarek, Piotr Konca i Sebastian Piekarek, który wrócił do grupy w 2015. Na koncertach kapela w swojej setliście uwzględnia stare hity, których fani wręcz się domagają, jak również gra nowsze kompozycje znane z radia.

Artur Gadowski od czasu do czasu oddaje mikrofon swoim kolegom z zespołu, którzy dla odmiany wykonują covery. Na obecnych występach IRA postanowiła uwzględnić utwór, który jest dedykowany niedawno zmarłemu Chrisowi Cornellowi. Muzyk popełnił samobójstwo po koncercie Soudngarden 17 maja 2017 w hotelu w Detroit.

Gitarzysta Sebastian Piekarek podczas koncertów IRY wykonuje utwór supergrupy Audioslave zatytułowany „Cochise”. Posłuchajcie, jak muzycy sprawdzają się w takim repertuarze:

Sprawdźcie, jak kawałek zaprezentował się również na innym koncercie:

Jeśli macie chętkę na ciekawe przeróbki znanych hitów w wykonaniu IRY to warto również sięgnąć po koncertowe nagrania „Smells Like Teen Spirit”. Trzeba przyznać, że panowie znają się na coverach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News IRA