IRA świętuje 30-lecie płyty "Mój dom". Zobacz specjalny film dokumentalny [WIDEO]

09.12.2021 12:13
Zespół IRA Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Z okazji 30-lecia płyty IRY w sieci pojawił się specjalny dokument dotyczący albumu "Mój dom".

Zespół IRA wydał album "Mój dom" w czerwcu 1991 roku. Z okazji 30-lecia ukazania się kultowej już płyty, powstał specjalny film dokumentalny, w którym pokazano proces tworzenia materiały na album "Mój dom". Jak prezentuje się ten dokument?

Polecamy

IRA świętuje 30-lecie płyty "Mój dom". Zobacz specjalny film dokumentalny [WIDEO]

Druga płyta zespołu IRA zatytułowana "Mój dom" była przełomem w historii kapeli. To właśnie na tym krążku ukazały się takie przeboje, jak tytułowany "Mój dom" oraz "Nadzieja" czy "Bierz mnie". Nadal te piosenki można usłyszeć w radiu i ciężko uwierzyć, że minęło już 30 lat od wydania albumu.

Z okazji rocznicy ukazał się specjalny film dokumentalny, z którego możemy się sporo dowiedzieć na temat tworzenia materiału na płytę "Mój dom". W produkcji zobaczymy muzyków, którzy pracowali nad albumem, czyli Artur Gadowski, Płucisz, Owczarek, Piotr Łukaszewski i Piotr Sujka. Za produkcję płyty odpowiadał Leszek Kamiński.

Za film odpowiedzialni są fani IRY - Monika Śmielak i Robert Śmielak. Jurek Owsiak tak wypowiedział się na temat tytułowej piosenki:

"Mój dom" był jak taki hymn. On się w słowach, w tym co oni śpiewali, odnosił się do sytuacji takiej, która jest. On naprawdę oddawał takiego ducha: No mógłbym być teraz w USA, ale nie chcę.

Zespół promuje obecnie album "Jutro", który ukazał się 14 maja 2021. Na najnowszym albumie grupy Iry znalazło się 11 utworów i promowały go single "W górę patrz", czy "Zimowa". Na krążku pojawiły się balladowe utwory, ale nie zabrakło też mocnego gitarowego grania.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.