Iggy Pop i Josh Homme nagrali płytę w tajemnicy

Aleksandra Degórska
22.01.2016 10:24
Iggy Pop i Josh Homme nagrali płytę w tajemnicy Fot. Martin Harris / Capital Pictures / EAST NEWS; Rama, CC-BY-SA-2.0-FR

To dopiero niespodzianka! Dziadek punk rocka wraz z muzykiem znanym z Queens of the Stone Age czy Eagles of Death Metal stworzyli wspólny muzyczny projekt.

Wszystko zaczęło się niepozornie - od krótkiego sms-a Popa skierowanego do Homme'a z propozycją, by razem coś stworzyć. Praca nad tym krążkiem ruszyła w styczniu 2015 roku i artyści postanowili nie wiązać się z żadną wytwórnią. W sekrecie nagrywali w dwóch studiach Josha - Pink Duck w Los Angeles i w domowym studiu w Joshua Tree.

Krążek zatytułowany „Post Pop Depression” ukaże się 18 marca 2016 roku. Na gitarze oraz klawiszach udzielił się Dean Fertita, który gra w The Dead Weather oraz Queens of the Stone Age. Natomiast za perkusją zasiadł Matt Helders z Arctic Monkeys.

Już teraz można przesłuchać pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, zatytułowany „Gardenia”:

Posłuchajcie również, jak ten numer prezentuje się na żywo:

Za stworzenie utworów jest odpowiedzialny kompozytorski duet - Pop i Homme. Tak Iggy opisuje motyw przewodni tego wydawnictwa:

Co się stanie po latach służenia? Gdzie jest twój honor? Co się dzieje w wysoce konkurencyjnym życiu Amerykanów, gdy w końcu jesteś bezużyteczny dla wszystkich? Czy możesz nadal być użyteczny dla samego siebie?

Jakie numery znajdą się poza tym na nowym albumie?

Tracklista:

  1. Break Into Your Heart
  2. Gardenia
  3. American Valhalla
  4. In the Lobby
  5. Sunday
  6. Vulture
  7. German Days
  8. Chocolate Drops
  9. Paraguay

Artyści planują w marcu 2016 wybrać się w krótką trasę koncertową. Oprócz twórców, którzy udzielali się przy nagrywaniu krążka, mają się pojawić również Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age oraz Matt Sweeney z Chavez. Muzycy zamierzają zagrać zarówno stare hity, jak i nowsze utwory.

Josh Homme zdradził, że będą to małe zamknięte imprezy tylko dla wybrańców:

Nie będzie żadnych dużych show w wielkich pomieszczeniach, nie będą też dostępne bilety. To będzie coś specjalnego.

Muzyk przyznał, że nagranie krążka z Iggym było dla niego sposobem, by dojść do siebie po ataku terrorystycznym, który miał miejsce podczas paryskiego koncertu Eagles of Death Metal:

Zrządzeniem losu nie było mnie tam. Widocznie takie było moje przeznaczenie, by zostać w domu. Złe rzeczy są jak zachód słońca - z czasem gasną. Ale to jest długi zmierzch. Fakt, że pracowałem nad tym albumem mnie ocalił.

Zaciekawił Was wspólny projekt Iggy'ego Popa i Josha Homme'a?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.