13.05.2016 08:23

Iggy Pop i Josh Homme w „niedzielnym” teledysku

Powstał pierwszy teledysk promujący płytę podpisaną przez Iggy'ego Popa i Josha Homme'a. Zobaczcie klip do „Sunday”.

Iggy Pop i Josh Homme w „niedzielnym” teledysku
foto: kadr z wideo

Artyści udostępniali kolejne numery, które złożyły się na krążek „Post Pop Depression”. Mogliśmy posłuchać „Break Into Your Heart”, „Gardenia”, czy też właśnie „Sunday”, aż w końcu całej płyty. Jednak panowie nie stworzyli jeszcze teledysku, który promowałby ich wspólne wydawnictwo... aż do teraz.

Kto oprócz Popa i Homme'a stoi za „Post Pop Depression”? Muzycy zostali wsparci przez Deana Fertitę z The Dead Weather oraz Queens of the Stone Age na gitarze i klawiszach oraz Matta Heldersa z Arctic Monkeys za perkusją. Sesja nagraniowa do tego krążka, który ukazał się w marcu 2016 roku, ruszyła jeszcze w styczniu 2015 w dwóch studiach Homme'a - Pink Duck w Los Angeles i w domowym studiu w Joshua Tree. Całość została wydana bez wsparcia żadnej wytwórni.

Klip do „Sunday” kręcony był przez Andreasa Neumanna w Miami, czyli tam, gdzie obecnie mieszka Iggy Pop. W wideo możemy ujrzeć m.in. urywki z prób składu oraz jego pierwszy występ, który odbył się w Teragram Ballroom w Los Angeles. Zobaczcie jak prezentuje się teledysk do „Sunday”:

Josh Homme zdradził o czym jego zdaniem traktuje kawałek, do którego powstał klip. Według niego jest to po prostu numer o Iggym Popie - muzyku ludzi pracy.

Na nawiązaniu wzajemnej współpracy bardzo zależało Iggy'emu, który chcąc zachęcić Josha do projektu wysłał mu paczkę z esejami o swoim życiu seksualnym oraz wywiadem:

"

Chciałem znaleźć najlepsze rozwiązanie, a Josh jest najlepszy. Wysłałem mu dokumenty za pośrednictwem FedEx - forma pisemna, nie e-mail. Przesłałem mu trzy eseje o moim życiu seksualnym i specyficznych ludziach. Dostarczyłem mu również wywiad, który przeprowadził wybitny krytyk w Nowym Jorku na temat jego obaw dotyczących mojej kariery. "

Po otrzymaniu przesyłki Homme milczał przez kolejne trzy miesiące. Przez ten czas Iggy Pop myślał, że „prezent” był zbyt odważny i szanse na współpracę zostały pogrzebane wraz z chwilą doręczenia opowiadań do rąk wokalisty Queens of the Stone Age. Jak wiemy ostatecznie muzycy połączyli siły, a dla Josha ta możliwość stała się wyjątkowym wydarzeniem:

"

Lemmy, Bowie odeszli. Pop jest ostatnim z wyjątkowych ludzi. Trzeba było mieć jaja, żeby być nim: mały facet z dużym kuta*em straszący ludzi w Detroit. Każdy powinien uklęknąć przed Iggym, on na to zasługuje. "

Pod koniec 2016 roku fani Iggy'ego i jego twórczości dostaną kolejną niespodziankę od artysty. Wyda on 300-stronicową książkę zatytułowaną „Total Chaos: The Story of the Stooges / As Told by Iggy Pop”, która, jak sam tytuł wskazuje, opowie historię zespołu The Stooges.

Jak Wam się podoba teledysk do „Sunday”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Iggy Pop Josh Homme