Iggy Pop nagrał z Underworld utwór „Bells & Circles”

Maciej Koprowicz
28.05.2018 14:38
Iggy Pop nagrał z Underworld utwór „Bells & Circles” Fot. Hollandse Hoogte / Marcel Krijgsman Photography/EAST NEWS

Sprawdźcie, co wynikło ze spotkania ojca chrzestnego punk rocka i brytyjskich mistrzów muzyki elektronicznej.

Iggy’ego Popa kojarzymy przede wszystkim z surowym, garażowym rockiem, który tyle razy okazywał się inspirujący dla twórców punk rocka, nowej fali i indie. Ale szef The Stooges nigdy się nie ograniczał, jeśli chodzi o muzyczne konwencje. Zdarzyło mu się nagrywać nawet jazz, a jak widać, nie gardzi także muzyką elektroniczną.

Iggy wystąpił gościnnie w nowym utworze walijskiego zespołu Underworld. Klasycy progressive house i techno zaprosili amerykańskiego wokalistę do udziału w utworze „Bells & Circles”.

Underworld & Iggy Pop – „Bells & Circles”

Podobno piosenka została zarejestrowana w trakcie „popołudniowego spotkania na herbacie”. Iggy raczej zarapował, niż zaśpiewał na temat… palenia papierosów w samolocie. Cały Pop. Posłuchajcie sami:

Iggy Pop „Post Pop Depression” 

Solową dyskografię Iggy’ego Popa zamyka album „Post Pop Depression” z 2016 roku. Płytę wyprodukował Josh Homme z Queens Of The Stone Age, a w nagraniach wzięli udział gitarzysta tego zespołu, Dan Fertita i perkusista Arctic Monkeys, Matt Helders.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.