Iggy Pop opowie historię The Stooges w książce „Total Chaos”

Aleksandra Degórska
26.04.2016 11:59
Iggy Pop opowie historię The Stooges w książce „Total Chaos” Fot. Amy Harris / REX / Shutterstock / East News

Już niebawem światło dzienne ujrzy biografia jednego z najważniejszych rockowych zespołów. Czego należy spodziewać się po tej książce?

Iggy Pop ma o czym opowiadać. Dziadek punk rocka wiele przeżył i sporo widział, zatem jego opowieść o zespole, który założył jest niezwykłą podróżą pełną niesamowitych wydarzeń.

Pisarze Jeff Gold i Johan Kugelberg spędzili dwa dni z wokalistą w jego domu w Miami. Twórcy zadawali mu pytania i zbierali wszelkie opowieści artysty dotyczące zarówno muzyki, jak również przygód z narkotykami. Muzyk skrupulatnie i bez owijania w bawełnę opowiedział historię The Stooges i przy okazji ustosunkował się do kapel, które wywarły mocny wpływ na rockową scenę.

Jeff Gold tak wspomina tę wyjątkową rozmowę:

To był rzadki przywilej, by siedzieć z Iggym, który przedstawił historię The Stooges. Świetnie opowiada, ma niesamowite poczucie humoru i w ogóle się nie wstrzymywał. The Stooges byli pionierami w dźwięku, image'u, prezentacji na scenie. Wpłynął na wynalezienie gatunku punk i zainspirował rzesze innych twórców.

300-stronicowa książka zatytułowana „Total Chaos: The Story of the Stooges / As Told by Iggy Pop” ukaże się zimą 2016 roku nakładem wydawnictwa Jacka White'a, które nazywa się Third Man Books.

Oprócz opowieści o zespole w środku znajdziemy rzadkie zdjęcia kapeli. Zresztą już okładka tej książki robi piorunujące wrażenie:

foto: thirdmanbooks.com Fot. foto: thirdmanbooks.com

Gold, Kugelberg oraz redaktor Jon Savage, który również zaangażowany jest w ten projekt, należą do grona autorów i historyków muzycznych uznanych w środowisku literackim.

W książce o The Stooges znajdą się również komentarze Bena Blackwella, Joan Jett, Johnny'ego Marra oraz Jacka White'a. Zresztą wokalistka krótko i trafnie oceniła zespół:

Iggy i The Stooges to jeden z najlepszych amerykańskich rockowych zespołów, które kiedykolwiek się pojawiły.

Pop pomimo upływu czasu nadal inspiruje, a swoim ostatnim albumem udowodnił, że nadal potrafi tworzyć świetną muzykę, którą chcą słuchać zarówno ci, którzy pamiętają Iggy'ego z dawnych lat, jak również i młodsze pokolenie. Album „Post Pop Depression” ukazał się 18 marca 2016 roku i powstał we współpracy z liderem Queens of the Stone Age. Z tego krążka pochodzą takie numery, jak „Gardenia”, „Break Into Your Heart” czy „Sunday”.

Chcielibyście przeczytać „Total Chaos: The Story of the Stooges / As Told by Iggy Pop”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.