Iggy Pop pozował nago na zajęciach z rysunku

Aleksandra Degórska
01.03.2016 12:27
Iggy Pop pozował nago na zajęciach z rysunku Fot. Buckner / Variety / REX Shutterstock / EAST NEWS

Narysowanie wszystkich zmarszczek muzyka to nie lada sztuka! Zobaczcie, jak do tego zadania podeszli studenci New York Academy of Art.

Nie od dziś wiadomo, że rysowanie to trudna sprawa i bez pracy, poświęcenia oraz wytrwałości się nie obędzie. Odpowiednie zachowanie proporcji, kreska, perspektywa - to wszystko wymaga skrupulatności i dobrego oka.

Brooklyn Museum wraz z artystą Jeremym Dellerem postanowili wysoko podnieść poprzeczkę uczniom New York Academy of Art. Zorganizowali oni specjalną sesję z rysunku postaci z natury, jednak zamiast przystojnego młokosa postanowili zaprosić wyjątkowego dziadka odpowiedzialnego za punk rock.

Fakt, że Iggy Pop zgodził się na taki eksperyment raczej nikogo nie dziwi, bo muzyk często paraduje roznegliżowany na scenie. Artysta raczej nie czuł się skrępowany, gdy rozkraczony wylegiwał się na stole zaś 21 artystów w wieku od 19 do 80 lat z bardzo skupioną miną zajęło się malowaniem.

Zobaczcie, jak wyglądały te zajęcia:

Ciekawe, czy w leżącej pozie Iggy nie ma tylu fałd i jego tors w końcu jest szczęśliwy:

foto: funnyjunk.com Fot. foto: funnyjunk.com

Jeremy Deller uważa, że ciało wokalisty jest prawdziwą skarbnicą dla malarza, dlatego Iggy jest najlepszym modelem z możliwych:

Rysunek postaci z natury jest wyjątkowy, bo podczas niego analizujesz formę ludzkiego ciała. Jako podstawa edukacji artystycznej i historii sztuki jest to nadal najlepszy sposób, by zrozumieć ciało. Uważam, że zaproszenie Iggy'ego Popa jako modela na zajęcia z rysunku było idealnym pomysłem. Jego ciało jest kluczowe, by zrozumieć muzykę rockową i jej pozycję w kulturze amerykańskiej. To ciało wiele doświadczyło i powinno być udokumentowane.

Rysunki gołego Iggy'ego pojawią się jesienią 2016 roku podczas wystawy organizowanej przez muzeum, zaś następnie obrazy będą pokazywane w innych placówkach.

Jeśli jednak wolicie zobaczyć zmarszczki muzyka na żywo, to już 28 marca 2016 w Seattle rusza trasa koncertowa promująca album „Post Pop Depression”. Iggy i Josh Homme postanowili nagrać ten krążek w tajemnicy i dopiero w styczniu 2016 roku ogłosili nadchodzącą wspólną płytę, która pojawi się 18 marca 2016. Krążek promowany jest przez single „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz „Sunday”.

Chcielibyście zobaczyć rysunki nagiego Iggy'ego?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.