10.10.2014 15:58

Iggy Pop seryjnym mordercą?

I Ty możesz zostać zabity przez muzyka! Wystarczy, że wpłacisz pewną sumę pieniędzy i filmowa rola ofiary zabójcy jest Twoja! O jaką produkcję chodzi?

Iggy Pop seryjnym mordercą?
foto: materiały prasowe

Legendarny włoski reżyser specjalizujący się w horrorach uruchomił kampanię crowdfoundingową we współpracy z serwisem Indiegogo. Dario Argento chce zebrać fundusze na stworzenie filmu „The Sandman”. Tytułowego bohatera będącego seryjnym mordercą ma zagrać Iggy Pop.

Opis filmu jest zawiły i tajemniczy:

"

„The Sandman” opowiada historię Nathana, młodego studenta z miasta, który usiłuje zapomnieć o swojej traumie z dzieciństwa dotyczącej zbrodniarza zwanego The Sandman. Nathan zabił go lata temu, podczas świąt Bożego Narodzenia, po tym jak był świadkiem morderstwa swojej matki właśnie z jego rąk. To brutalne zdarzenie pogrąża Nathana w mrocznej nocnej krainie jego przeszłości i snów, gdzie schował tajemnice dotyczące Sandmana. Boże Narodzenie nadchodzi, tak samo jak Sandman... Pewnego dnia młody bohater widzi, jak postać w tej samej masce sprzed lat zabija piękną młodą kobietę, mieszkającą naprzeciwko... "

Słynny reżyser z zachwytem wspomina czas spędzony niegdyś wspólnie z wokalistą:

"

Praca z Iggym Popem była niesamowita! To taka interesująca i intensywna osobowość! Uniknę tutaj określenia „aktor”, to go nie obowiązuje. Powiedziałbym raczej „wyjątkowa postać"! "

Iggy’emu bardzo zależy nad wykreowaniem roli Sandmana.

"

Od dawna jestem zachwycony i zafascynowany niezwykłymi filmami pana Argento, z których każdy jest dla mnie majstersztykiem. Są niesamowicie dziwne, piękne i pełne niepohamowanego terroru. Jeśli mógłbym zagrać dla niego rolę Sandmana, moje życie stałoby się kompletne. Mam nadzieję, że tymi słowami nie stworzyłem własnego epitafium. "

Za soundtrack do filmu ma odpowiadać Claudio Simonetti współpracujący z Dario Argento od dziesięcioleci.

Wpłacając fundusze na stronę internetową Indiegogo możecie między innymi zdobyć figurkę Iggy’ego z autografem, a także zagrać w roli jednej z osób, które zabije.

Pośpieszcie się! Na dzień 10.10.2014 roku suma uzyskanych pieniędzy to 12 813 dolarów. Finalną kwotą ma być 250 000 dolarów. Do końca kampanii pozostał niecały miesiąc!

Pomóżcie!

hajs

Zobaczcie jak „Punkrocker” wypowiada się o filmie:

Iggy Pop ma już na koncie aktorskie doświadczenia m.in. w filmach Jima Jarmusha czy Johna Watersa.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Iggy Pop