23.02.2016 13:23

Iggy Pop w coverze Davida Bowiego

Jeden z najbliższych kumpli Ziggy'ego postanowił złożyć mu muzyczny hołd i wykonać jego repertuar. Posłuchajcie, jak Iggy prezentuje się w repertuarze zmarłego niedawno artysty.

Iggy Pop w coverze Davida Bowiego
foto: ons.pl

David Bowie, który odszedł 10 stycznia 2016 roku, ma na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak chociażby z Brianem Eno, Johnem Lennonem, Trentem Reznorem, Lou Reedem, Queen czy Arcade Fire. Jego śmierć była dla wszystkich wstrząsem i wielu muzyków wyraziło swój żal spowodowany tą stratą.

Jego bliski przyjaciel Iggy Pop, który znał się z Bowiem od 1971 roku, również był zszokowany tą wiadomością i tuż po otrzymaniu tragicznej informacji wyraził swój smutek za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"

Przyjaźń z Davidem była światłem mojego życia. Nigdy nie poznałem tak wspaniałej osoby. Był najlepszy. "

Artysta postanowił również złożyć muzyczny hołd swojemu zmarłemu koledze. Podczas imprezy Tibet House Benefit, która odbywa się co roku w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Iggy wykonał utwór „The Jean Genie” pochodzący z krążka „Aladdin Sane” z 1973 roku, gdzie na okładce płyty widnieje najpopularniejsze wcielenie muzyka - Ziggy Stardust.

Posłuchajcie, jak Pop sprawdził się w tym repertuarze wraz z muzykami z kapeli Patti Smith:

Wokalista wykonał również numer „Tonight”, który Iggy napisał wraz z Bowiem i oryginalnie ukazał się na solowym albumie Popa zatytułowanym „Lust for Life” z 1977 roku. Kompozycja pojawiła się później na krążku Davida „Tonight”, gdzie utwór zaśpiewał wraz z Tiną Turner.

Podczas koncertu w Nowym Jorku Iggy Pop wykonał go w duecie z Sharon Jones:

Tego wieczoru na scenie pojawili się również tacy artyści, jak Philip Glass, który jest odpowiedzialny za tę imprezę, FKA twigs czy Basia Bulat.

Iggy Pop nie jest oczywiście jedynym muzykiem, który postanowił złożyć hołd zmarłej legendzie, bowiem chociażby podczas rozdania nagród Grammy 2016 uczczono pamięć Bowiego. Również The Winery Dogs zagrał cover Ziggy'ego w czasie koncertu w Londynie. Natomiast kanadyjski chór składający się z 500 osób zaśpiewał „Space Oddity”.

Tymczasem Iggy Pop wraz z Josh Homme nagrał płytę „Post Pop Depression”, na którym pojawią się takie numery, jak „Gardenia”, „Break Into Your Heart” czy „German Days, w którym muzyk wspomina wspólnie spędzony z Bowiem czas w Berlinie. Premiera albumu odbędzie się 18 marca 2016 roku i artyści już zaplanowali trasę koncertową, która startuje 28 marca 2016 w Seattle.

Jak oceniacie występ Iggy'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie Iggy Pop