14.03.2016 12:04

Iggy Pop w coverze do serialu „Vinyl”

Muzyk nagrał z myślą o telewizyjnej produkcji numer z repertuaru Nervous Breakdowns. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten utwór.

Iggy Pop w coverze do serialu „Vinyl”
foto: 0000554 / Reporter / East News

Artysta ma ostatnio pełne ręce roboty, bowiem 18 marca 2016 roku ukaże się album „Post Pop Depression”, który już można odsłuchać za darmo. W międzyczasie Iggy Pop zdążył również nagrać utwór na potrzeby serialu zatytułowanego „Vinyl”.

Za produkcję odpowiedzialny jest Mick Jagger, zaś Martin Scorsese jest jednym z reżyserów. Produkcja skupia się na końcówce lat 70. ukazując nowojorską scenę ery disco i punka przybliżając widzom losy wytwórni American Century Records należącej do Richiego Finestry. W serialu występują Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Juno Temple, Ray Romano, jak również syn wokalisty The Rolling Stones James Jagger.

Siłą rzeczy w serialu nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Iggy Pop specjalnie na potrzeby tej produkcji zarejestrował cover utworu „I Dig Your Mind” z repertuaru Nervous Breakdowns.

Posłuchajcie tego numeru:

W tym samym epizodzie, w którym ukazał się cover Popa, pojawiły się nagrania Rosco Gordona, Alison Mosshart i Juliana Casablancasa z The Strokes. Posłuchajcie również The Arcs, który na warsztat wziął kawałek „Watch Your Step”:

Utwory z serialu ukazały się na soundtracku „Vinyl: Music From the HBO Series - Volume 1.5”, zaś kolejny pojawi się 17 kwietnia 2016 roku.

Choć Iggy Pop jak na razie nie zwalnia tempa, zaczyna on jednak zastanawiać się nad zakończeniem kariery twierdząc, że „Post Pop Depression” może być jego ostatnim krążkiem. Album powstał we współpracy z liderem Queens Of The Stone Age i muzycy zaczęli tworzyć ten materiał jeszcze w styczniu 2015 roku. Krążek promują single „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz „Sunday”. 

W ramach promocji nowego albumu zaplanowano trasę koncertową. Na scenie oprócz twórców, którzy udzielali się przy nagrywaniu albumu, grają Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age oraz Matt Sweeney z Chavez. Zespół wykonuje zarówno nowe utwory z albumu oraz starsze hity Popa.

Jak podoba się Wam numer „I Dig Your Mind” w wykonaniu Iggy'ego Popa?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iggy Pop