Iggy Pop w klipie do „American Valhalla”

Aleksandra Degórska
07.06.2016 09:34
Iggy Pop w klipie do „American Valhalla” Fot. kadr z wideo

Muzyk zaprezentował teledysk do utworu ze swojego najnowszego krążka. Jak prezentuje się to wideo?

Iggy Pop narobił sporo hałasu. Artysta znienacka zapowiedział wydanie płyty, która była owocem współpracy z frontmanem Queens of the Stone Age. Album „Post Pop Depression” pojawił się na sklepowych półkach 18 marca 2016 roku.

Artyści co rusz prezentowali kolejne kompozycje z tego krążka, jak m.in. „Gardenia”, „Break Into Your Heart” czy „Sunday” przy czym do tego ostatniego powstał teledysk.

Teraz Iggy Pop zaprezentował kolejny klip, tym razem do utworu „American Valhalla”. W teledysku połączono ujęcia przedstawiające artystę, modelkę Ruth Bell oraz kadry z walki bokserskiej z 1963 roku.

Za reżyserię odpowiedzialny jest Jamie-James Medina.

Reżyser tak tłumaczył wykorzystanie ujęć pokazujących walczących sportsmenów w teledysku do singla z płyty „Post Pop Depression”:

Uwielbiam Iggy'ego Popa i jestem wielkim fanem boksu. Słuchałem „American Valhalla” i przypomniałem sobie o tej powściągliwej, ale klasycznej walce między Dickiem Tigerem a Genem Fullmerem, która odbyła się w Nigerii w 1963 roku i z jakiegoś powodu znalazłem punkty wspólne... W głosie Iggy'ego jest sporo historii i na jego nowym albumie to zdaje się być tematem - zawodnik czy ocalały, ostatni, który przetrwał. Iggy pamięta, jak oglądał tę walkę, to niesamowite.

Jak natomiast powstał ten utwór? Wokaliście bardzo zależało na współpracy z Homme i dlatego też Iggy wysłał mu paczkę z esejami o swoim życiu seksualnym oraz wywiadem.

Tytuł „American Valhalla” pojawił się w wyniku konwersacji między artystami dotyczącej Walhalli - w nordyckiej mitologii jest to miejsce, do którego trafiają polegli wojownicy. Według Iggy'ego jest to lepsza wersja od jego odpowiednika w innych kulturach:

To spowodowało pojawienie się pytania: Czy istnieje amerykańska Walhalla? Gdzie to jest? Co to jest? - to napisałem do Josha. Po tym spędziłem cały dzień siedząc w moim samochodzie w wiacie pisząc tekst utworu.

Współpraca Iggy'ego Popa oraz Josha Homme'a długo utrzymywana była w tajemnicy. Artyści rozpoczęli prace nad nowym krążkiem jeszcze w styczniu 2015 roku wraz z Deanem Fertitą znanym z The Dead Weather i Queens of the Stone Age oraz Mattem Heldersem z Arctic Monkeys.

Jak oceniacie teledysk do „American Valhalla”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.