19.02.2015 11:34

Igor Cavalera: Nawet przyjaciele mówili, że pierwszy koncert Sepultury był tragiczny

Współzałożyciel zespołu Sepultura opowiedział o występie sprzed ponad trzydziestu lat. Dlaczego było aż tak źle?

Igor Cavalera: Nawet przyjaciele mówili, że pierwszy koncert Sepultury był tragiczny
foto: Gerardo Lazzari, CC BY 2.0

Pierwszy koncert grupy odbył się w grudniu 1984 roku w Belo Horizonte w Brazylii. Igorowi Cavalerze zebrało się na wspominki... Jak zaczynała Sepultura?

"

To było dosyć szalone. I cholernie wspaniałe. Jednak tak naprawdę nikt nie rozumiał tego, co graliśmy. W składzie zespołu podczas tego koncertu byłem ja, mój brat i Wagner z zespołu Sarcófago. Basista, Paulo, był wtedy na wakacjach i nie mógł z nami wystąpić. Jakiś koleś grał z nami wtedy na gitarze, ale też nie mógł pojawić sie w klubie, bo mama nie wypuściła go z domu. "

Co śmieszniejsze, ten biedny człowiek był starszy od całej załogi. Igor twierdzi, że miał około 18 lat, podczas gdy reszta – jakieś 12-13...

Sepultura miała supportować zespół Overdose, którego członkowie sami poprosili małolatów o koncertowe wsparcie. W rezultacie Sepultura wystąpiła jednak po Overdose, a większość publiczności wyszła już po pierwszym kawałku zagranym przez braci Cavalera.

"

Jedyni, którzy zostali pod sceną to punki i skinheadzi. Nie mieli się gdzie podziać, bo byli spoza miasta. Nawet przyjaciele mówili, że nasz pierwszy koncert był tragiczny. "

Zobaczcie, jak wyglądały początki Sepultury!

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Rok później Sepultura podpisała kontrakt z wytwórnią Cogumelo Records i wydała wspólną EP-kę z zespołem Overdose, „Bestial Devastation”. Wszystko właśnie dzięki temu nie do końca udanemu występowi.

"

Najfajniejsze było to, że na koncercie pojawili się Joao i Pati – właściciele wytwórni. Podeszli do nas, by powiedzieć, że bardzo im się podobało i już wtedy wspomnieli o wydaniu krążka z Overdose. To sprawiło, że ten koncert był historycznym wydarzeniem, ponieważ oznaczał rozpoczęcie współpracy z Cogumelo Records. "

Nie warto załamywać się trudnymi początkami!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Sepultura