Igor Cavalera: Nawet przyjaciele mówili, że pierwszy koncert Sepultury był tragiczny

Magda Słomka
19.02.2015 11:34
Igor Cavalera: Nawet przyjaciele mówili, że pierwszy koncert Sepultury był tragiczny Fot. Gerardo Lazzari, CC BY 2.0

Współzałożyciel zespołu Sepultura opowiedział o występie sprzed ponad trzydziestu lat. Dlaczego było aż tak źle?

Pierwszy koncert grupy odbył się w grudniu 1984 roku w Belo Horizonte w Brazylii. Igorowi Cavalerze zebrało się na wspominki... Jak zaczynała Sepultura?

To było dosyć szalone. I cholernie wspaniałe. Jednak tak naprawdę nikt nie rozumiał tego, co graliśmy. W składzie zespołu podczas tego koncertu byłem ja, mój brat i Wagner z zespołu Sarcófago. Basista, Paulo, był wtedy na wakacjach i nie mógł z nami wystąpić. Jakiś koleś grał z nami wtedy na gitarze, ale też nie mógł pojawić sie w klubie, bo mama nie wypuściła go z domu.

Co śmieszniejsze, ten biedny człowiek był starszy od całej załogi. Igor twierdzi, że miał około 18 lat, podczas gdy reszta – jakieś 12-13...

Sepultura miała supportować zespół Overdose, którego członkowie sami poprosili małolatów o koncertowe wsparcie. W rezultacie Sepultura wystąpiła jednak po Overdose, a większość publiczności wyszła już po pierwszym kawałku zagranym przez braci Cavalera.

Jedyni, którzy zostali pod sceną to punki i skinheadzi. Nie mieli się gdzie podziać, bo byli spoza miasta. Nawet przyjaciele mówili, że nasz pierwszy koncert był tragiczny.

Zobaczcie, jak wyglądały początki Sepultury!

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Rok później Sepultura podpisała kontrakt z wytwórnią Cogumelo Records i wydała wspólną EP-kę z zespołem Overdose, „Bestial Devastation”. Wszystko właśnie dzięki temu nie do końca udanemu występowi.

Najfajniejsze było to, że na koncercie pojawili się Joao i Pati – właściciele wytwórni. Podeszli do nas, by powiedzieć, że bardzo im się podobało i już wtedy wspomnieli o wydaniu krążka z Overdose. To sprawiło, że ten koncert był historycznym wydarzeniem, ponieważ oznaczał rozpoczęcie współpracy z Cogumelo Records.

Nie warto załamywać się trudnymi początkami!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.