29.06.2015 13:44

Ile The Rolling Stones zarobił w 3 lata?

The Rolling Stones jest w czołówce najlepiej zarabiających zespołów na świecie. Ile pieniędzy, na samych trasach koncertowych, udało się zarobić zespołowi od 2012 roku? Sprawdźcie!

foto: DV1756458/ AFP/ East News

Ponad 100 mln dolarów w rok? Robi wrażenie! Mimo, że niezmiennie najbardziej dochodową trasą Micka Jaggera i spółki jest trwająca od 2005 do 2007 roku „A Bigger Bang Tour”, The Rolling Stones nie spoczął na laurach. Wtedy zespół zarobił blisko 560 mln dolarów. To druga w historii najbardziej dochodowa trasa koncertowa - zaraz po 360° Tour” zespołu U2. Według najnowszych informacji mnóstwo pieniędzy The Rolling Stones zgarnia właśnie za granie koncertów. Okazuje się, że od 2012 roku, za same występy na żywo, Stonesi zarobili aż 360 mln dolarów.

foto: en.wikipedia.org

Dobra passa zaczęła się od trasy koncertowej The Rolling Stones „50 & Counting” z okazji pięćdziesięciolecia działalności artystycznej. Tournee promowało kompilacyjny album GRRR!. The Rolling Stones w ramach tej trasy zagrał 30 koncertów, co przyniosło zespołowi 126 mln dolarów czystego zysku. Zobaczcie, jak

Wszystko to sprawia, że od lat The Rolling Stones utrzymuje się w czołówce najbogatszych kapel w Wielkiej Brytanii i na świecie. Nic dziwnego, że Mick Jagger nie zamierza przechodzić na emeryturę i planuje nagranie kolejnej płyty! W niedawnym wywiadzie zdradził, że mimo wyczerpujących tras koncertowych, jest już gotowy na nagranie nowego krążka:

"

Czasami na początku trasy koncertowej człowiek jest, jakby to powiedzieć, obolały. Ale teraz jestem w dobrej formie. Najważniejsze, żeby nie dać się zwariować i wiedzieć, co robić, aby nie przesadzić. Bycie w zespole to jak bycie w jakiejś strasznej drużynie futbolowej. "

Płytowe plany The Rolling Stones potwierdził też gitarzysta zespołu, Keith Richards. Zdradził, że w rozmowach z muzykami z zespołu temat nowej płyty pojawia się ostatnio naprawdę często:

"

[...] rozmawialiśmy na ten temat z zespołem. Słowo studio padło z naszych ust kilka razy. Powiedziałem chłopakom: Znajdźmy więc czas. Ja jestem gotowy. "

Póki co zespół jest w kolejnej trasie, „Zip Code”. The Rolling Stones promują kultowy album „Sticky Fingers”, którego reedycja ukazała się 25 maja 2015 roku.

Jak myślicie, czy The Rolling Stones w kolejnych latach znajdzie się na podium najlepiej zarabiających kapel świata?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News The Rolling Stones