Ile do tej pory zarobiła Metallica na trasie po Europie? Suma robi wrażenie

08.08.2019 09:30
Ile do tej pory zarobiła Metallica na trasie po Europie? Suma robi wrażenie Fot. . shutterstock.com

Metallica koncertuje obecnie w ramach trasy WorldWired Tour 2019. Występy zespołu przyniosły muzykom spory dochód. Ile dotychczas zarobiła kapela?

Najnowsza edycja rankingu Billboard wykazała, że dotychczasowe koncerty na letniej trasie Metalliki były dla muzyków zespołu bardzo opłacalne. Grupa, wspólnie z Bokassą i kapelą Ghost, wkroczyła do Europy niczym huragan. Nic dziwnego, że tournee metalowych weteranów znalazło się wśród najlepiej zarabiających tras 2019 roku.

Ile zarobiła Metallica podczas letnich koncertów?

Metallica razem z Ghost i Bokassą zagrała jak na razie 13 koncertów. To jednak wystarczyło, żeby uplasować się w rankingu najbardziej dochodowych tras 2019 roku według magazynu Billboard. Mimo że grupę wyprzedził Ed Sheeran i Andre Rieu, zespół nie może narzekać. Obecna trasa obejmuje 19 przystanków. Po występach w 13 miejscach Metallica zgarnęła już ponad 70 milionów dolarów.

Przeczytaj także

Najbardziej dochodowym koncertem na trasie WorldWired Tour 2019 okazał się ten w Irlandii. Występ przyniósł grupie prawie 9 milionów dolarów. Na drugim miejscu znalazło się show w Berlinie. Kapela zarobiła na nim prawie 7 milionów dolarów. Trzeba przyznać, że te sumy robią wrażenie.

Metallica w Polsce 2019

Koncert Metalliki w Polsce odbędzie się już 21 sierpnia 2019 roku. Do Warszawy zawitają także Bokassa i Ghost. Zespoły będą gośćmi specjalnymi na PGE Narodowym. Bilety na show są dostępne na stronie Live Nation. Ceny wejściówek rozpoczynają się od 229 złotych.

Zobacz także: Metallica ogłosiła koncert w Polsce w 2019 roku

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.