25.11.2019 16:15

Ile grupa Guns N' Roses zarobiła od momentu reaktywacji?

Guns N' Roses wrócili na scenę w klasycznym składzie. Okazuje się, że to strzał w dziesiątkę, a muzycy zarobili dzięki temu krocie.

Guns N' Roses
foto: foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Grupa Guns N' Roses w oryginalnym składzie Axl Rose, Slash i Duff McKagan nie koncertowała od trasy Use Your Illusion Tour w 1993 roku. Po 26 latach muzycy wrócili do wspólnego grania, reaktywowali zespół i ruszyli w tourne "Not in This Lifetime. Koncerty rozpoczęły się 1 kwietnia 2016 roku, ostatni przystanek trasy nastąpił 3 lata później - 2 listopada 2019 roku. 

Ile grupa Guns N' Roses zarobiła od momentu reaktywacji?

Muzycy podczas światowego tourne zagrali 158 koncertów na różnych kontynentach i sprzedali 5 371 891 biletów. Trasa okazała się być ogromnym finansowym sukcesem. Guns N' Roses zarobił ponad 584 miliony dolarów, co uczyniło Not in This Lifetime Tour trzecią najbardziej dochodową trasą w historii. Wynik został uhonorowany podczas Billboard Touring Awards w listopadzie 2017 roku. Muzycy zdobyli tytuł Top Tour, Top Draw i zostali nominowani do Top Boxscore. 

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne zaprezentował nowy utwór z gościnnym udziałem Slasha

Granicę 500 milionów dolarów zysku przekroczyły jeszcze cztery inne trasy koncertowe. Było to tourne U2 - 360, The Rolling Stones z trasą A Bigger Bang, Ed Sheeeran z Divide oraz Coldplay i trasa A Head Full Of Dreams. Według Pollstara Not in This Lifetime zarobiła 82 miliony dolarów w samym 2018 roku.

Wraz z zespołem Guns N' Roses po świecie podróżowała 70-osobowa ekipa techniczna. Jak twierdzi dyrektor trasy - Dale Skjerseth - w każdym miejscu, gdzie zatrzymywała się trasa Not in This Life Time, muzycy wynajmowali kolejne 500 osób do pomocy w zakresie obsługi, ochrony, kateringu czy budowy sceny.

Zobacz też: Slash robi przerwę od Guns N' Roses. Co jest tego powodem? 

Tagi: Rock News Guns N Roses