18.05.2016 14:54

Ile kosztowałaby reaktywacja Oasis?

Czy w końcu dojdzie do powrotu kapeli? Noel Gallagher nazwał kwotę, która mogłaby go przekonać, by ponownie zaprezentować się z bratem na scenie.

Ile kosztowałaby reaktywacja Oasis?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Historia Oasis jest niezwykle bogata, bo bracia Gallagherowie co rusz dostarczali powodów do tego, by się nie nudzić. W końcu miarka się przebrała i Noel postanowił w 2009 roku odejść z kapeli. Od tego momentu fani oraz dziennikarze przy każdej możliwej sposobności pytają o to, czy jest cień szansy na reaktywację.

Jak wiadomo nadzieja umiera ostatnia, zatem dopóki nie dojdzie do powrotu zespołu, muzycy będą dostawać te same pytania. Noel Gallagher przyznał, że nie odrzuca możliwości reaktywacji Oasis, ale nastąpi to w momencie, gdy na jego koncie bankowym będzie hulać wiatr.

Teraz artysta doprecyzował swoje wymagania i zdradził, ile chciałby dostać pieniędzy za koncert z reaktywowaną kapelą:

"

20 milionów funtów za jeden występ - to niezła suma, prawda? Ale nie otrzymałem nigdy takiej propozycji. "

No cóż, pieniądz rządzi światem. Nie od dziś wiadomo, że muzycy spełniając zachcianki fanów, jak chociażby reaktywacje w starym składzie, biorą pod uwagę też to, jak najlepiej sprzedać swoją twórczość.

Noel Gallagher jak zwykle nie owija w bawełnę, tak więc kolejny raz nie krępuje się negatywnie wypowiadać na temat swojego brata, którego uważa za buca:

"

Liam nadal jest wściekłym facetem. Tak więc nie jest ok. "

Dopóki Noel Gallagher odnosi sukcesy jako solowy muzyk to nie będzie na siłę naciskać na brata, żeby ponownie zagrać jako Oasis:

"

Możliwe, że nadejdzie taki dzień, gdy reaktywacja wyda się dobrym pomysłem. Jak na razie mam sporo planów, które chciałbym zrealizować, więc wątpię, żeby do tego doszło. "

Zobaczymy zatem, co nam przyniesie przyszłość. Jedyne czego możemy być pewni to tego, że już w październiku 2016 roku ukaże się dokument dotyczący kapeli zatytułowany „Supersonic”. Nazwa oczywiście nawiązuje do singla Oasis z 1994 roku.

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat tego filmu:

foto: materiały prasowe

Producentami obrazu są reżyser Asif Kapadia odpowiedzialny za dokument o Amy Winehouse oraz Mat Whitecross, który wyreżyserował wiele klipów Coldplay i film „Spike Island”. Produkcją filmu zajął się również James Gay Rees, który zaangażowany był w dokument o Amy.

Obraz dotyczący britpopowej grupy przedstawi narodziny zespołu i jego wpływ na losy muzyki. Szkoda, że sami artyści nie chcą dalej tworzyć tej historii...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Oasis Noel Gallagher